Новини

Новорічні дерева дорожчі, ніж торік

Архів
19 переглядів

   Новорічна кампанія для волинських лісівників традиційно стартує у кінці листопада, коли розпочинається заготівля ялинок. Цього року у державних лісогосподарських підприємствах ОУЛМГ спеціально для продажу у святковий період виростили 142 тисячі новорічних деревець. У Володимир-Волинському ЛМГ у передсвятковий період планують реалізувати 8 тисяч новорічних дерев,  з яких більше половини уже продано оптовим покупцям з різних регіонів України.

Для населення ялинковий ярмарок на території офісу лісомисливського господарства, що на вулиці Ковельській, 130, розпочне свою роботу 23 грудня.
Цього року ціна на хвойні дерева, у порівнянні з минулим роком, дещо зросла – за ялинку чи сосну заввишки до 1 метра просять 70 гривень, від одного до півтора метра – 100 гривень, двохметрова вартує 150 і вищі двох з половиною метрів – 250-350 гривень.
Лісівники наголошують, що вирубування святкових деревець не несе жодної шкоди природі. Тому що хвойні, призначення яких дарувати в домі свято, вирощують на спеціальних плантаціях. Таких на території Володимир-Волинського лісництва близько 30 гектарів.
Ці ділянки не входять у лісові культури на площах лісових земель. Створюються вони переважно на землях, що перебувають під лініями електропередач, або малопридатних для вирощування продуктивних лісів. Крім того, новорічні деревця беруться також із рубок догляду за лісом. Їх заготівля проводиться, враховуючи заявки торговельних організацій та споживачів. Більше того, виручені кошти спрямовуються на охорону та розвиток лісів.
Працівники лісгоспу нагадують, що на кожному деревці має бути прикріплена спеціальна самоклейна етикетка зі штрих-кодом, що є підтвердженням легальності заготівлі ялинки. Також за вказаним штрих-кодом можна перевірити, де виросла ялинка, з допомогою мобільного додатку Ялинка.інфо.
За незаконну вирубку хвойних дерев у передноворічний період передбачається адміністративне стягнення у вигляді штрафу – від 510 до 1020 гривень, в залежності від діаметру пня.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up