Новини

Новий депутат і кошти для військових

 На позачерговій сесії міської ради привітали з набуттям повноважень нового депутата, внесли зміни у ряд програм та вчергове виділили кошти на військові потреби.

Розпочалося пленарне засідання із виголошення депутатських запитів. Андрій Гнатюк від «За майбутнє» звернув увагу на інформаційний знак при в’їзді у місто з боку Нововолинська, де написано «Володимир-Волинський район». Оскільки межі району змінилися, депутат запропонував привести його у відповідність до реальної ситуації і змінити напис на «Володимир-Волинська громада». Колеги цікавилися, на чиєму балансі перебуває цей об’єкт, але запит підтримали.

Голова бюджетної комісії Наталя Василець від «ЄС» наполягала, щоб листи, які надходять на ім’я міського голови і стосуються фінансових ресурсів, надавали їм на ознайомлення до сесії. Цей запит також депутати підтримали. Її колега по фракції Олександр Дзядук наголошував на погіршенні криміногенної ситуації у районі військових містечок: не раз зверталися мешканці з приводу того, що після настання комендантської години там відбуваються нехороші речі, стаються напади на жінок, побиття. Тож просив подбати, аби  у вечірній та нічний час там було організоване патрулювання поліції.

У зв’язку з тим, що на попередній сесії депутати підтримали складання повноважень їхнім колегою-утікачем Сергієм Кобою, на цю сесію завітала голова виборчої комісії округу Оксана Кротач, яка представила нового депутата від фракції «Сила і честь». Ним став Володимир Атаманюк, очільник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту й надзвичайних ситуацій. Після короткої перерви він зайняв своє місце і став до виконання депутатських обов’язків.

Серйозну дискусію викликав пункт про виділення 27 мільйонів гривень на ремонт будівель колишнього танкового полку під пункт постійної дислокації для 100-ї окремої механізованої бригади. Власне, депутати цього рішення не підтримували, але на забезпеченні цього запиту наполягав представник військового з’єднання, який завітав на сесію. Йому апелювали не лише міські обранці, а й військові з інших бригад, які прийшли озвучувати свої запити. «Якщо ви не дасте гроші на потреби на передовій, вам не буде кого в той ППД повертати», – зауважив представник іншої бригади. Депутати ж казали: люди нас проклянуть – та й ми самі себе проклянемо, якщо в час, коли є гострі потреби на фронті, дамо такі гроші на будівництво в тилу…

Тож зрештою ці кошти так і не виділили, залишивши їх в резерві й запевнивши, що готові скерувати їх на будь-які засоби захисту чи знищення ворога, які підсилять бійців на фронті, але не на будівлі.

Натомість підтримали виділення коштів у сумі 1,1 мільйона гривень на засоби ведення бою для 141-ї окремої піхотної бригади, а також кошти у загальній сумі близько півтора мільйона гривень 54-ї ОМБр та Луганського прикордонного загону, запити яких також стосувалися обладнання й техніки, необхідних на передовій. Також депутати підкреслили, що готові підтримувати військових з будь-яких формувань, незалежно від географічної прив’язки, адже всі вони – українські воїни, які захищають нашу країну. Але в пріоритет завжди ставитимуть потреби, від яких залежить боєздатність формувань.

Ще одним питанням було внесення змін до комплексної програми захисту населення і території міської громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки. Вони передбачають виділення коштів на облаштування нової сучасної системи оповіщення в громаді. Думки депутатів розділилися: одні наполягали, що наявні сигнали тривоги добре чути у місті, інші зауважували, що в деяких районах міста взагалі не чути сирен. Зрештою рішення підтримали.

Зміни до програми соцзахисту населення передбачали виділення коштів на виготовлення банерів з портретами загиблих захисників громади та району, про що не раз просили їхні родичі на прийомах у міського голови. 144 такі банери будуть розміщені на спеціальних металевих конструкціях у формі восьмигранних кубів на площі Героїв.

Передбачити кошти на організацію та утримання роботи громадської вбиральні у центрі міста – такий пункт змін до програми благоустрою депутати виключили з проєкту рішення, постановивши додатково вивчити це питання. Натомість погодили виділення коштів на підготовку з отримання дозволів для переміщення пам’ятки історії місцевого значення «Могила братська радянських воїнів, пам’ятник на честь радянських воїнів, партизан і підпільників» (шпиля), зокрема для подальшої розробки проєктно-кошторисної документації та проведення робіт з його переміщення.

Крім того, депутати перенесли невикористані у 2023 році кошти на проведення реставраційних робіт в історичному музеї на 2024-й. А бюджетними змінами  профінансовано завершення капітального ремонту ліцею №5 ім. А. Кореневського, міського басейну, а також здійснену низку ремонтів водопровідних мереж, заміну котлів на твердопаливні на міських котельнях. Також виконуватимуть поточний ремонт дорожньої мережі, завершать ремонт прибудинкової території на Ковельській, 73 та облаштують доріжку з бруківки на Федорівському кладовищі тощо.

Також у змінах до бюджету передбачено виділення семи мільйонів гривень 6-му прикордонному загону із попередньо зарезервованих коштів. Після обговорення та дискусії депутати погодились виділити 10 мільйонів гривень субвенції обласній раді на розв’язання першочергових проблем обласних закладів охорони  здоров’я за умови, що приміщення Володимирської філії Волинської станції переливання крові передадуть у комунальну власність громади. Це перший транш з 25 мільйонів гривень, за які область готова віддати цю будівлю у власність Володимира. Приміщення потрібне місту для розширення і розбудови територіального медичного об’єднання. Водночас трансфузійне відділення буде і надалі функціонувати, орендуючи приміщення вже у міської ради.

Останніми рішеннями позачергової сесії стала безоплатна передача майна: на виконання звернення президента Харкову, який страждає від перебоїв електроенергії внаслідок російських обстрілів, передали генератор, який був на балансі КП «Володимиртепло», а також проголосували за передавання на баланс військових частин засобів, які купуються за кошти місцевого бюджету.

У «Різному» Олена Жуйвода від «Батьківщини» привернула увагу до проблеми, яку напередодні озвучила у соцмережах наукова співробітниця історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Орися Вознюк. На Лодомирському цвинтарі руйнується пам’ятник трьом воїнам УПА, фактично він у критичному стані – тріснув і перехнябився, тож його потрібно негайно рятувати. Міський голова Ігор Пальонка запевнив, що знає про цю проблему й тримає її на контролі.

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: "Володимир, новий депутат, позачергова сесія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up