Новини

Новий голова і туманні перспективи районної ради

Архів
12 переглядів

Сорок депутатів районної ради із 42 обраних зібралися минулої п’ятниці у просторому, але холодому залі районного будинку культури. Якщо за попередніх скликань це були переважно знайомі одне з одним люди, бо представляли один район, то географія теперішньої команди цього органу місцевого самоврядування розширилась на три райони і два міста.

А ще на сесію прийшло чимало гостей – від команди народного депутата Ігоря Гузя на чолі з ним, представники політичних сил, які були суб’єктатми виборчих перегонів, обласні депутати,  журналісти.

Старт депутатським повноваженням, як і визначено законодавчо, дав голова районної територіальної виборчої комісії Володимир Іщенко: оголосивши підсумки голосування і вручивши відповідні посвідчення, він передав головування робочій президії.

Головним питанням цієї сесії були вибори голови ради. Депутат від партії «За майбутнє» Валентин Вірковський першим запропонував на цю посаду Віктора Хиця, а Інна Хільковець  від «Свободи» – Юрія Динька. Обидва ці претенденти виступили з промовами, розповівши про свої переваги.

Віктор Хиць обирався депутатом районної ради шостого скликання, останні шість років був помічником народного депутата Ігора Гузя і завдяки активності  цієї команди, її системній роботі з усіма територіями округу знає ситуацію і проблеми заледве не всього укрупненого району. Отож, роботу на цій посаді розпочинатиме не з «нуля», а всі партійні перитетії  він воліє залишити позаду. Заявив і про готовність та здатність виправдати довіру виборців.

Юрій Динько пригадав початки своєї політичної діяльності ще з студентських років, коли відбувалась  відома «революція на граніті», активну діяльність у  артії «Наша Україна», керівництво володимир-волинським «Майданом» і роботу на посаді першого заступника голови райдержадміністрації за президентства Віктора Ющенка, що дало добрий управлінський досвід, а також зазначив, що остання його підприємницька діяльност поширювалась на всю область, отож теж добре знає регіон. Працююючи у міськвиконкомі,  їздив на стажування у Канаду, то до цих пір мріє, щоб і Україна зажила, як ця держава.

Оголошуючи таємне голосування, голова обраної на сесії лічильної комісії Олександр Юринець ретельно дотримувався  всіх вимог: і прозору скриньку на очах у всіх опломбував, і заповнені бюлетені  наглядно демонстрував  та полічив. Вийшло, що кандидатура Віктора Хиця набрала 28 голосів, а його суперника  – 12.

Нововобраний голова запропонував своїм заступником обрати депутата від ВО «Батьківщина» Андрія Оніщука, який очолював районноу раду одного з попередніх скликань. За нього, теж таємно, проголосували  27 депутатів, а 13 поставили позначку «не підтримую жодного».  Отож, якщо партійна  розмаїтість була дотримана, то географічно керівництво районною радою стало повністю володимир-волинським.

Виступив на цій сесій і народний депутат Ігор Гузь. Він найперш привітав новообраного очільника ради, зазначивши, що давно знає Віктора  Хиця як чесну і порядну людину, яка свідомо ставиться до своїх обов’язків і ніколи не підвела, яка вболіває за свій край. Побажавши успіхів у роботі, парламентар визнав, що роль районної ради в умовах децентралізації досить туманна, розповів, що на правах заступника профільного комітету  Верховної Ради він запитував, чи реальне надання додаткових повноважень цим радам, чи передбачено у держбюджеті  наступного року якесь їх дофінансування, але  позитивної відповіді на це не отримав. Виходячи з таких реалій, нардеп радив подумати, як розв’язати зати цю проблему, яким чином у цих умовах знайти ресурси на функціонування ради. Адже в останній рік минулого скликання воно фактично відбувалося за  рахунок коштів ОТГ. Але, за словами Ігоря Гузя, Володимир-Волинська рада великого укрупненого району могла стати ефективним координаційним центром для його громад. Маючи попереду ще чотири роки повноважень, нардеп заявив про свою готовність підставити плече, аби здолати виклики часу, і закликав до до співпраці.

Голова новобраної районної ради вручив пишний трояндовий букет на знак подяки заступниці голови районної ради Аллі Мельник, яка останнім часом  часом виконувала обов’язки  її  керівника.

Пленарне засідання завершилося, але сесію загалом вирішили не закривати, до наступного депутати мають попрацювати над іншими організаційними питаннями.

На знімку: передача влади у районні  раді з жіночих у чоловічі руки.  Ексзаступниця Алла Мельник з головою ради Віктором Хицем (ліворуч) і його заступником Андрієм Оніщуком.

 

Наш кор

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up