На головну живи активно Новий парк у Зорі

Новий парк у Зорі

172

  У селі Зоря Устилузької громади поблизу будинку культури облаштувати парк. Висадили молоді дуби, модрини, липи, каштани та абрикоси.

– Ідея створити у селі новий гарний парк народилася при розмові з вчителькою місцевої школи Наталею Ткачук, – каже староста Зорянського старостинського округу Руслана Сиротинська. – Ми вирішили, що було б непогано територію, що між школою, дитячим садком і будинком культури засадити молодими деревцями. Хотіли реалізувати задум ще восени, але тоді не змогли знайти насаджень необхідних порід, то ж відклали до весни.

- реклама -

   Як розповідає Руслана Петрівна, з проханням посприяти у забезпеченні посадковим матеріалом звернулися до земляка – депутата Устилузької міської ради Романа Мосорука, який працює інженером лісового господарства ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». Він  не лише допоміг із саджанцями, а й особисто долучився до робіт та навчав своїх юних помічників, як правильно садити дерева.

– Я завжди намагаюся оперативно реагувати на потреби жителів округу, які уже вдруге довірили представляти їхні інтереси в Устилузькій міській раді. Допомагаю, чим можу, адже розумію, що лише спільно можемо досягнути добрих результатів і спільної мети – розвитку наших сіл, – каже мешканець сусіднього Ворчина пан Роман. – Посадити парк – дуже гарна ідея, і я радий, що її вдалося реалізувати. Для його створення вирішили обрати не якусь одну, а кілька різних порід дерев, щоб додати естетичної привабливості території. Саджанці висадили рядами. Допомагати створювати рекреаційний об’єкт прийшли колектив закладу дошкільної освіти, школярі, в тому числі діти-переселенці, які нині проживають у Зорі.

На території площею 25 сотих висадили близько сотні дерев. Цей парк поки що немає назви, але це не надовго – уже різні варіанти пропонують ті, хто долучався до його облаштування. Остаточне рішення згодом приймуть усією громадою.

Також зорянці частково оновили парк біля пам’ятника загиблим у Другій світовій війні односельчанам. Тут працівники ЖКГ та школи покронували каштани, зрізали аварійні ясени (деревину використають для обігріву комунальних установ). А учні-випускники разом з класною керівницею Іриною Попко та вчителькою інформатики Тетяною Будньовською висадили ялини, модрини і декоративні сосни.

За словами Руслани Петрівни, до Чистого четверга намагалися завершити усі заплановані заходи з благоустрою у селах старостинства. У планах – відремонтувати споруди автобусних зупинок, які нині не в найкращому стані, та для цього потрібні кошти. 

Не лише облагородженням території впродовж тижня займалися місцеві мешканці, вони продовжили розпочату раніше волонтерську справу. Дружно випікали паски та  пекли  ковбаси. До речі, для цього організовано закупили куряче м’ясо на місцевій птахофабриці, а також жителі ділилися своїми запасами свинини та іншими необхідними для виготовлення цього продукту інгредієнтами. Готовили небайдужі люди й інші смаколики для наших захисників, традиційно варили тушонки (на кожну банку прикріплювали мотиваційні етикетки з написами «Вся Україна вам дякує. Низький вас уклін. Нехай Господь Бог вас береже», «Хлопці, ви найкращі. Бережи вас, Боже»…)    

Усі великодні гостинці з допомогою капеланів найближчим часом передадуть на передову військовим ЗСУ, які у ці святкові дні виборюють перемогу для України.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 − 4 =