Новини

Новий посібник для журналістів написала наша землячка

Архів
82 переглядів

Корисний  і цікавий  подарунок одержали днями журналісти газети «Слово правди» – щойно видану у столиці книжку «Радіовиробництво»  передала до редакції успішна українська  радіожурналістка Майя Нагорняк.

Над цим навчальним посібником разом зі своїм наставником, кандидатом педагогічних наук, доцентом Юрієм Єлісовенком наша землячка працювала вісім років. Зараз вона також  має науковий ступінь кандидата, є доцентом кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Газету «Слово правди»  називає рідним виданням, адже колись у нас проходила студентську практику і розправляла свої творчі крила.

Посібник для радіожурналістів та студентів – не перша друкована праця Майї Нагорняк, вона є авторкою ще кількох монографій, у тім числі й колективних. Та «Радіовиробництво», без сумніву, чудова й необхідна настільна книга не лише для початківців, працівників радіо й телебачення, а й для вже досвідчених наших колег та усіх, хто причетний до друкованих й електронних масмедіа. Півтори сотні сторінок посібника присвячені європейським стандартам інформаційного мовлення. У наступному розділі розкриваються методи збору, відбору фактів та поширення інформації у ЗМІ. Допитливий читач знайде цікаві й часто дуже доречні для повсякденної журналістської роботи мовностилістичні поради, практичні завдання, типові мовні огріхи та приклади їх корекції. Бо таки дійсно, про те, що «посмішка» – може бути іронічною, а «усмішка» – милою й ніжною, ми часто забуваємо. Допускають репортери, диктори, теле- й радіожурналісти, газетярі й чимало інших помилок, яких допоможе позбавитися нова книжка.

Автори дають відповіді на цілу низку важливих запитань: як досягти професійної майстерності і не втратити при цьому людської гідності й честі, як уникати брехні й фальші, повідомляти тільки правдиві новини, як зробити їх цікавими і доступними тощо.  Тож книга стане у пригоді і студентам, і «акулам  пера», які не хочуть відставати від вимог часу, писати й говорити цікаво і грамотно.

   Ірина НАДЮКОВА.

Коментарі
Теги: Ірина Надюкова, Майя Нагорняк, освіта, підручник, радіожурналістика
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up