Учні з Грубешова серед учасників конкурсу від пожежної служби
Учні початкової школи № 1 міста Грубешів та дитсадка № 5 взяли участь у всекраїнському конкурсі мистецтв від пожежної служби, який організувала Асоціація добровільних пожежних команд Республіки Польща, повідомляють на сторінці громади.
Темою цьогорічних творчих робіт була «Земля, вода, повітря – пожежники на сторожі охорони навколишнього середовища», а маленькі митці створили аж дев’ять унікальних витворів – усі вони пройшли до районного етапу конкурсу. Очільниця громади Марта Маєвська привітала учасників та вручила їм подарунки.
100-річний ювілей пані Марії з Кентшина
Кароль Лізурей, мер міста Кентшин, завітав до Марії Романчук, щоб привітати її зі сторічним ювілеєм. У цій зустрічі також взяли участь Анета Дановська, голова Сільськогосподарського фонду соціального страхування, Лешек Твароговський, інспектор KRUS, о. Павло Себесевич, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці, повідомляють на сайті міста.
Пані Марія виховала двох дітей, має сім онуків і десять правнуків. Вже 20 років мешкає у Кентшині, де в оточенні близьких насолоджується спокоєм і радістю повсякденного життя. Побажали ювілярці здоров’я, бадьорості духу та ще багато літ в оточенні люблячої родини.
Медалі «За довге подружнє життя» парам з Ленчиці
У п’ятницю у мерії відбулася урочиста церемонія вручення медалей «За довге подружнє життя». Такими медалями президент Республіки Польща нагороджує пари, які прожили у шлюбі 50 років, повідомляють на сайті міста.
Двадцять п’ять подружніх пар були нагороджені медалями, які вручив мер Ленчиці Павел Кулеша разом із заступником Войцехом Чаплієм та керівницею відділу реєстрації актів цивільного стану Агнешки Кубєс.
У Цвікау оновили буклет громадянина
Брошура має на меті допомогти мешканцям Цвікау знайти потрібну контактну інформацію в міській раді для розв’язання їхніх проблем, адже оновлено весь контент, повідомляють на сайті громади.
Інформаційна брошура стала вже 20-м виданням. Вперше вона вийшла у 2005 році. З 2015-го кожен випуск присвячений окремій темі в текстовій статті. Наприклад, у 2015 році основна увага приділялася реконструкції Нижнього Корнгаузу, у 2018 році – 900-річчю міста, а у 2020 році – «500 років індустріальної культури в Саксонії». Цьогоріч у центрі уваги культурна столиця Хемніц і пропозиції Цвікау як муніципалітета-партнера. Також надається інформація про різні завершені, поточні та заплановані будівельні проєкти в місті. На 62 сторінках буклету форматом А5 надається також інформація про спектр послуг державної служби та офісів. Наведені огляди музеїв, бібліотек, архівів, шкіл, позашкільних закладів, а також асоціацій. Її можна безплатно взяти в Центрі обслуговування громадян у ратуші, туристичному інформаційному центрі. Буклет вийде накладом п’ять тисяч примірників, а також буде доступний онлайн.
Фермери Расейняйського району серед лауреатів премії «Господарство року 2024»
У культурному центрі Анікщяй відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Господарство року-2024». Відзначено 105 фермерів із 35 міст. Конкурс проводиться вже 31-й раз, повідомляють на сайті міста.
Одним із призерів є органічне садівництво та овочева ферма Івети та Лінаса Жимантас, які посіли третє місце. Вони вирощують овочі, обліпиху, виноград, фундук, кавуни та дині. Фермерське господарство Яніни та Арвідаса Каваляускасів зайняло перше місце. Річардас і Юргіта Пірагай посіли друге місце. Переможців конкурсу супроводжували на заході бургомістр району Арвідас Некрошюс та радник міського голови Альгірдас Гріцюс. Метою конкурсу є заохочення фермерів до впровадження передових технологій землеробства, прагнення до ефективності виробництва та екологічної рівноваги, популяризації сталого ведення сільського господарства та визначення найкращих фермерських господарств у муніципалітетах.
У Мальборку реалізують проєкти за підтримки ЄС
У Гданську підписано угоди про фінансування ЄС 25 проєктів, які реалізуються в рамках регіональної програми «Європейські фонди для Помор’я» на 2021-2027 роки. Маршалок Поморського воєводства Мечислав Струк та мер Мальборка Марек Чаржевський підписали угоду про співфінансування проєкту «Жулавська культурна петля», інфраструктурний обсяг якої включає розширення та реконструкцію сучасної та середньовічної частини староміської ратуші разом із закупівлею обладнання, необхідного для проведення культурно-просвітницької діяльності, повідомляють на сторінці громади.
У рамках перехресного фінансування будуть організовані невеликі циклічні заходи, які представлятимуть нову культурну пропозицію, створену в рамках проєкту не лише Мальборка, а й партнерства функціональної жулавської зони. Загальна вартість проєкту – понад 5,5 мільйона злотих, з яких майже 3,9 мільйона злотих – кошти ЄС. Реалізовуватиметься він до кінця наступного року.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА