У Грубешові працюють над енергоефективністю ТЕЦ
Місто Грубешів пройшло кваліфікацію для третього етапу Ініціативи партнерських міст – проєкту, який реалізує Міністерство фінансів та регіональної політики. Завдяки підтримці експертів Світового банку працюють над планом, який дозволить ТЕЦ отримати статус енергоефективної, повідомляють на сторінці міста.
Під час візиту до Копенгагена заступник мера Павел Войцеховський дізнався про діяльність House of Green – місця, де громадський сектор, неурядові організації та бізнес спільно реалізовують проєкти з відновлюваної енергії. Також зустрівся з Андерсом Крістіаном Лінгторпом з мерії Копенгагена, який поділився досвідом у сфері енергетики та інновацій, адже Данія почала робити кроки у напрямку енергоефективності у 1970-х роках. Також зустрівся з представниками регіону Скане міста Мальме у Швеції, щоб обговорити їхній шлях, а ще відвідав сміттєпереробний завод SYSAV. «Мріємо, щоб подібна інфраструктура з’явилася в Грубешові і, мабуть, мрії збуваються», – йдеться у дописі.
У Кентшині нагородили золоті пари
У залі замку в Кентшині відбулася церемонія вручення медалей «За довгий шлюб». Героями цієї події стали пари, які святкують 50-річчя подружнього життя. Пам’ятні відзнаки, присвоєні президентом Республіки Польща, ювілярам вручив мер міста Кароль Лізурей, повідомляють на сторінці у фейсбуці.
У своєму виступі міський голова висловив повагу та вдячність подружжям, які п’ять десятиліть разом долали життєвий шлях, розділяючи як радощі, так і труднощі повсякденного життя. Наголосив, що такі ювілеї є символом не лише любові, а й порозуміння, жертовності та вірності, які мають бути взірцем для молодих поколінь. Під час церемонії було вшановано 17 пар.
У Ленчиці визначаються з відкриттям меморіальної кімнати 37-го піхотного полку
Міський голова Ленчиці Павел Кулеша провів нараду щодо створення меморіальної кімнати 37-го піхотного полку. Її розмістять у Ратуші, поряд з експозицією Бзурівської битви, повідомляють на сайті.
Очільник міста зустрівся з представниками історичної асоціації «Pułk 37» – Вєславом Палуховським та Кшиштофом Сіудою. Це товариство пропагує історію та патріотизм. А 37-й Ленчицький полк піхоти ім. священника Юзефа Понятовського має багату історію. Його бійці воювали як у польсько-радянській війні, так і у Вересневому поході 1939 року. Після його завершення полк не відновлювався. «Зустріч була багатообіцяючою. Ідея створення меморіальної кімнати цікава, а якщо взяти до уваги розташування поряд з експозицією битви на Бзурі, це може розширити просвітницьку роль, – вважає міський голова. – Це не єдина тема зустрічі, говорили про те, що «Pułk 37» матиме офіс в Ленчиці».
У Цвікау оновлюють зелені насадження на площі
Площа Паулускірхплац, також відома як «Паулускірхе», розташована в районі Марієнталь перед церквою Паулускірхе. Тут планують оновити зелені насадження у рамках програми фінансування регіонального розвитку.
Територія займає площу близько 4000 квадратних метрів. Інвентаризація на місці виявила недоліки та конструктивні дефекти, які слід усунути з реалізацією проєкту. Завершити роботи планують до кінця 2026 року, інформують на сайті міста. Для проєкту «Редизайн Паулускірхплац» цікавляться думкою місцевих жителів і просять долучитися до планування зовнішнього простору. Розроблено шість питань, на які можна відповісти онлайн. Участь в опитуванні анонімна.
У Расейняї дякують донорам органів та їхнім родичам
У жовтні відзначають Всесвітній день донорства та трансплантації органів. З цієї нагоди традиційна акція запалювання свічок, організована асоціацією «Gyvastis», відбулася в одинадцятий раз на площі міста, а водночас і в усій Литві. Ця ініціатива щороку масштабується. Цьогоріч таким чином висловили повагу до донорства 53 громади, інформують на сайті міста.
У Литві трансплантація органів проводиться 54 роки. За цей час було 2070 донорів. Зараз понад тисяча людей живуть із пересадженим органом. На таку пересадку чекають понад 400 осіб, з них 21 дитина. Тим часом у Литві 48 тисяч 267 осіб підписали згоду на отримання донорських карток, з них 33 відсотки – чоловіки, а 67 – жінки. Цього року було 106 потенційних донорів, з них 43 стали донорами. Однією з причин, чому потенційний донор не стає ефективним, є несхвалення родичів. Вони не погоджуються на донорство органів померлого, бо не знають, що родич думав про це, коли був живий. Тож важливо поговорити з близькими про своє рішення. Асоціація «Gyvastis» – єдина громадська організація, яка об’єднує людей, які очікують на трансплантацію органів, і живуть з пересадженими органами.
У Мальборку розпочався навчальний рік в Університеті третього віку
Слухачі Університету третього віку, що діє при культурно-освітньому центрі Мальборка, розпочали новий навчальний рік. Це вже 21 рік динамічної діяльності закладу, що має 300 студентів, інформують на сторінці громади.
Після традиційного виконання студентського гімну «Gaudeamus igitur» слухачів та гостей привітала координаторка Університету Агата Шумська, яка не приховувала емоцій від такої високої відвідуваності. Історію створення першого такого закладу у світі в Польщі та історію заснування Мальборкського Університету розповіла колишня деканеса Тереза Желязо. Звучали вітання від мера Марека Чаржевскі, старости Пйотра Шведовскі та інших. Виступили два гурти зі Штума і Мальборка, учасниками яких є відвідувачі закладу.
Ремісничий ринок повертається до Нерсборо
Популярний ремісничий ринок, який працюватиме з 10.00 до 15.00, повертається до замку Нерсборо з ретельно відібраними майстрами та їхніми продуктами, продавцями вуличної їжі зі смачними стравами, повідомляють на сторінці міста у фейсбуці.
«Little Bird» курує кожен ринок ремісників, щоб забезпечити широкий вибір товарів. Незалежно від того, чи шукаєте вироби для дітей, для себе чи на подарунок для когось особливого, ви не будете розчаровані асортиментом, починаючи від ювелірних виробів ручної роботи, мистецьких доробків, засобів для догляду за шкірою та товарів для дому, а також місцевого алкоголю, сиру, хліба і тістечка», – йдеться у повідомленні. Директор Джекі Крозьє заснував «Little Bird» у 2018 році з ідеєю продемонструвати місцеві таланти та вироби ремісників, з ідеєю створити спільноту через ремісничі ринки.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА
Ця стаття стала можливою за підтримки програми підтримки “Голоси України”. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.