Грубешів подав заявку на проєкт за 80 мільйонів злотих
У грудні 2023 року відкрито польсько-швейцарську програму розвитку міст. Участь у ній вирішив взяти Грубешів, тож увесь минулий рік відбувалася підготовка найбільшої заявки на фінансування в історії міста, повідомила на своїй сторінці міська очільниця Марта Маєвська.
Проєкт визначає бачення Грубешова як стійкого міста, готового до викликів майбутнього. Його мета – збільшення опору геополітичним, економічним та екологічним загрозам, що зміцнить почуття безпеки та поліпшить якість життя мешканців. У рамках проєкту місто та його партнери вирішили діяти у напрямках: професійна та спеціальна освіта та навчання, фінансування мікро, малих та середніх підприємств (включаючи субсидії для стартапів та розвитку бізнесу), модернізація історичної будівлі в центрі міста – кам’яниці, покращення громадської безпеки, водопостачання та водовідведення (модернізація очисних споруд, мереж), охорона природи та біорізноманіття, енергоефективність та відновлювана енергетика (включаючи субсидії для жителів на встановлення фотоелектричних установок), будівництво велодоріжок та зливової каналізації. Сума фінансування проєкту перевищує 80 мільйонів злотих.
Головний спонсор футбольного клубу Кетшина
Компанія Jocz налагодила співпрацю зі футбольним клубом Granica Kętrzyn і стала його головним спонсором. У рамках партнерства логотип компанії з’явиться на матчевій формі команди та на стадіоні. Обидві сторони також планують втілити спільні ініціативи для місцевої громади, що пропагують здоровий спосіб життя, повідомляють на сторінці міста у фейсбуці.
«Співпраця з компанією Jocz – це для нас величезний крок вперед. Підтримка такого авторитетного партнера дозволить розвивати клуб та надалі формувати спортивні традиції в Кентшині» – підкреслює Ярослав Моцарський, президент клубу. Угода встановлює довгострокову співпрацю, оскільки триватиме близько двох років. Також планується модернізація інфраструктури стадіону. Компанія Jocz понад 30 років спеціалізується на проєктуванні, виробництві та монтажі вікон, дверей та алюмінієвих фасадів.
Рекорди ленчицьких легкоатлетів на старті сезону
Чудовий початок сезону для ленчицьких спортсменів. Найкраще виступили стрибуни, які встановили особисті рекорди, повідомили на сторінці громади.
Мілош Дудка у стрибках у висоту подолав 188 см, що дає йому другий результат у Польщі, Якуб Казьмерчак – 175 см. Серед стрибунів з жердиною найвищий результат у Філіпа Дудки – 4,4 м, а серед дівчат найкраща Майя Андрисяк, яка встановила особистий рекорд – 2,6 м, Зузанна Андрисяк і Майя Морузгала встановили особисті рекорди у стрибках з жердиною з результатом 2,3 м. Ленчицький десятиборець Якуб Навроцький у стрибках у довжину стрибнув на 6,36 м, а його молодший колега Кшиштоф Вавжиняк – на 5,58 м, що також є його особистим рекордом.
Цвікау розпочинає рік культурної столиці з кампанії повітряних куль
Цвікау як частина культурної столиці регіону розпочало рік з параду повітряних куль і кульок, повідомляють на сторінці міста.
Маленькі та дорослі відвідувачі заходу скористалися можливістю зробити написи на вітальних листівках та прикріпити їх на кульки. Після зворотного відліку під керівництвом міської голови Констанції Арндт, відпустили їх у височінь. Великі кулі з написом «Ми є Цвікау» надули на головному ринку, а також продемонстрували мініатюрні кульки з дистанційним керуванням. Згодом відбулися виставка у музеї Августа Хорха, фотовиставка у передмісті вокзалу, панельна дискусія зі Стефаном Чеком, який презентував книгу «Що? Хемніц?!» у будинку Роберта Шумана. Під щорічним гаслом «Неймовірна варте уваги» проводяться екскурсії містом, панельні дискусії та інші заходи.
Як розвивається расейняйська лікарня
Лише за півтора року расейняйська лікарня стала найкращою серед обласних медзакладів Литви, повідомляють на сторінці міста у фейсбуці.
Лікарня на чолі з новим директором Гінтарасом Пікунасом за минулий рік не лише заробила близько 1,1 мільйона євро прибутку, а й привабила багато досвідчених фахівців. За цей час долучилося 14 лікарів, стало можливим проводити сучасні дослідження на місці, відкрито дитячу кімнату. Лікарня (на головному фото) стала базою ординатури. «Разом з членами районної ради виділили на останній сесії 2024 року майже 400 тисяч євро для закупівлі обладнання для реанімації. На цей рік також планується ще близько 500 тисяч євро інвестицій у цей об’єкт», – розповів міський голова Арвідас Некрошюс. Серед планів, які хочуть втілити, – нова медична інформаційна платформа, проєкти, які фінансуються ЄС, на майже шість мільйонів євро, електромобілі, обладнання та інноваційне управління потоком пацієнтів, оздоровчі програми.
У Мальборку проводять конкурси з протидії залежностям
Відбулась церемонія вручення нагород переможцям художньо-літературних конкурсів, організованих Центром запобігання та терапії залежностей Мальборка та муніципальною комісією з розв’язання проблем, пов’язаних з алкоголем, повідомили на фейсбук-сторінці міста.
Мистецький конкурс під назвою «Я обираю мрії, а не залежності» та літературний, метою якого було створення оповідання, що пропагує ідею допомоги одноліткам у кризових ситуаціях або висвітлює проблему залежності, проведені серед учнів шкіл. Діти продемонстрували визначну креативність та чутливість у вирішенні складних тем.
Тепла середа в Нерсборо
Побачивши мешканців, які щосереди йшли вгору та вниз по пагорбу на щотижневий ринок, співробітники міської ради і радники вирішили відкрити Будинок Нересборо як теплий простір у середу вранці для мешканців на кілька годин – з 10.00 до 12.00, повідомляють на фейсбук-сторінці міста.
Усіх, хто проходитиме повз, запрошують завітати, щоб випити гарячого чаю та поспілкуватися. Діятиме ініціатива у холодну пору, орієнтовно січень-березень.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА