Новини

Новини міст-партнерів: у Кентшині відкрили офіс сенаторки, а в расейняйських школах впроваджують систему шведського столу

міста-партнери, Новини
121 переглядів

Співпрацюватимуть Грубешів і Рівне

У міській публічній бібліотеці – центрі спадщини Грубешова відбулась конференція з відкриття проєкту «Добровільні пожежні дружини з охорони довкілля. Транскордонні дії для запобігання наслідків зміни клімату», який реалізують Асоціація органів місцевого самоврядування єврорегіону Буг у співпраці з Асоціацією пожежних-добровольців України з Рівненщини, повідомили на фейсбук-сторінці міста.

Завдяки підтримці програми Interreg NEXT Polska – Ukraine 2021-2027 підрозділи добровільних пожежних дружин у прикордонній області отримають сучасне обладнання та спільні плани дій в умовах стихійних лих. Очільниця Грубешова Марта Маєвська під час конференції наголосила на важливості пожежників-добровольців у запобіганні та ліквідації наслідків паводків.. «Події кількатижневої давнини показали, наскільки потрібна їхня діяльність, тому цей проєкт такий важливий», – зазначила міська голова.

 У Кентшині відкрили офіс сенаторки

У Кентшині офіційно відкрили офіс сенаторки Республіки Польща Йоланти Піотровської задля полегшення доступу до допомоги та підтримки у випадках, які потребують втручання на парламентському рівні, інформують на сторінці міста у фейсбуці.

Звернувшись сюди, мешканці зможуть озвучити свої проблеми, ініціативи та пропозиції, а також шукати підтримку у місцевих та національних питаннях. Його діяльність також спрямовується на зміцнення співпраці з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Офіс сенаторки знаходиться в тому ж місці, що і парламентський офіс Мацея Врубеля, депутата Сейму Республіки Польща, запущений торік у грудні.

 Новий почесний громадянин Ленчиці

Звання Почесного громадянина міста Ленчиці присвоєно пану Лєшеку Вислоцькому. Заяву про це подав мер Павел Кулеша, повідомляють на сторінці міста.

Лєшек Вислоцький був працівником Ленчицьких гірничих заводів. У 1956-1966 роках працював на різних посадах, починаючи від інспектора гірничих робіт до начальника шахти Л-2 та згодом Л-1. У 1966 році призначений генеральним директором ЛГЗ, посаду обіймав до 1973 року. «Його досягненням було впровадження дуже важливого постулату, який мав велике значення для кінцевого успіху ЛГЗ, зокрема питання використання сланцю для народного господарства (для виробництва найякіснішого цементу), йдеться у тексті заяви.   – Це людина з великими заслугами перед містом, яка за роки роботи шахти «використала» всі можливості цього підприємства для економічного, культурного і соціального розвитку міста». Також пан Вислоцький обіймав керівні посади в місцевих адміністраціях, уряді. Нині живе у Варшаві.

Календар листівок з будівлями Цвікау

Вийшов друком календар з листівками, який видав міський архів. У ньому будівлі Цвікау, переважно з 1930-х років, які формували міський пейзаж, але не збереглися донині, повідомляють на сторінці міста у фейсбуці.

Деякі з них, наприклад, середня школа для дівчат або мерія III на головному ринку постраждали від бомбардування 19 березня 1945 року. Деякі зазнали руйнування в другій половині 1970-х років, коли зникли цілі вулиці, а на їхньому місці були побудовані сучасні та затребувані панельні будинки. Інші будівлі, такі як паб Освіна Шумана чи Беренхоф, були напівзруйнованими, тож їм довелося звільнити місце для нових споруд. Календар на 2025 рік тепер доступний за ціною шість євро в будинках священиків, у домі Роберта Шумана, а також у міському архіві та бібліотеці міської школи.

Віце-мер Расейняйського району ознайомився з системою шведського столу у школах

Віце-мер Йонас Вазгис відвідав усі школи Расейняйського району, щоб оцінити систему шведського столу та ставлення дітей до здорового харчування. Більшість школярів дали позитивні відгуки про новий спосіб харчування, а шкільні їдальні адаптувалися до вимог здорового харчування, повідомляють на сайті громади.

«Ми ініціювали цей візит для того, щоб переконатися, що модель шведського столу, яка з’явилася в районі буквально рік тому, вже працює в школах і учні впевнено нею користуються», – сказав мер Арвідас Некрошюс. Крім того, муніципалітет району разом із робочою групою «Зміцнення здоров’я каунаського краю», до якого він належить, підготував важливі взаємні угоди між муніципалітетами краю. Після їх підписання будуть передані зразкові (15-денні) меню освітнім установам муніципалітету Расейняйського району про запровадження/розвиток принципу шведського столу в усіх навчальних закладах.

 У Мальборку відзначили Всесвітній день усиновлення

Мер Мальборка Марек Чажевський долучився до святкування Всесвітнього дня усиновлення, який відзначається 9 листопада, йдеться на сторінці міста у фейсбуці.

Символом цього дня є «усміхнена рука» (на долоні намальована усмішка), що означає радість нової сім’ї.  Його мета – підвищити свідомість суспільства про усиновлення, показати факти та розвінчувати міфи. Закликають усіх розповсюджувати фото «усміхненої руки» через соціальні мережі та залучати друзів до символічного підкреслення ідеї усиновлення й таким чином підтримати Поморський центр усиновлення в Гданську.

Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА

Коментарі
Теги: Міста-партнери Володимира
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up