Новини

Новини міст-партнерів: у Кентшині відновлять початкову школу, а біля Расейняя відбулись військові навчання

Лайфстайл, Міста-партнери, Новини
617 переглядів

Молодь Грубешова і Німеччини обмінялася візитками

У березні молодь із Грубешова завдяки участі у проєкті «Польсько-німецька молодіжна співраця» побувала в Німеччині, а в квітні тамтешні юнаки і юнки відвідали Польщу.

«Візит був винятково насичений, адже часу на нього мали не так і багато. Проте підлітки познайомилися з польською системою освіти і навіть побували на заняттях із фізкультури», – розповіла бургомістерка Грубешова Марта Маєвська.  Також гості разом з польськими однолітками побували на екскурсії, а потім у дружньому колі в публічній бібліотеці поспілкувалися з очільницею міста. На згадку про візит їм вручили символічні посвідки на проживання в найсхіднішому місті Євросоюзу – Грубешові.

Старшокласники з Нерсборо виграли бізнес-нагороду

Група учнів шостого класу Школи короля Джеймса у Нересборо започаткувала соціальний бізнес і виграла нагороду «Молода підприємницька компанія року» у Північному Йоркширі.

Вони працювали як бізнес у рамках Young Enterprise Group, благодійної організації, метою якої є підтримка та заохочення молодих людей увійти у світ бізнесу. Їхній бізнес «Plant Pets» («Рослини – домашні улюбленці»), – це креативний екологічний підхід до городництва. Вони пропонують коробочки з теракотовими горщиками, фарбою, пензликами, насінням і ґрунтом. Цей набір дозволяє розфарбувати горщик та  виростити у ньому свою «домашню рослину» з різноманітного насіння. За даними організаторів премії, аналогічного продукту ще не існує на ринку.

У Кентшині відновлять початкову школу

Договір на виготовлення проєктно-кошторисної документації за цим проєктом підписав заступник бургомістра Кароль Лізурей з представницею компанії-виконавиці «URBAN ARCHITECT» Доротою Шиманяк. Термін реалізації проєкту 8 місяців, а вартість становить 295,2 тисячі злотих.

Проєкт передбачає адаптацію будівлі під відповідність пожежно-гігієнічно-санітарним вимогам, ремонт фасаду, проєктування та заміну корпусних фасадів, вітражних вікон в актовій залі будинку, внутрішніх та зовнішніх дверей, а також вікон, проєктування водоізоляції, прокладання електро- та інтернет-комунікацій, централізованого опалення, водопостачання, каналізації всієї будівлі та адаптація його до поточних потреб, комплексний ремонт інтер’єру й ремонт існуючої кухні з адаптацією до актуальних санітарно-гігієнічних вимог.

Цвікау готується до забігу до Дня міста

Підготовка до спортивного дійства, яке відбудеться у Цвікау в неділю, 5 травня, наближається до фінішу. На цей пік спортивного року очікують понад 1000 молодих та літніх спортсменів, які вже зголосилися до участі.

Зареєструватися на масштабний забіг можна було онлайн, сплативши реєстраційний внесок.14-й забіг міста Цвікау «Спаркассен» організований «SV Форвард Цвікау» у тісній співпраці з «Westsächsische Hochschule Zwickau (WHZ)» та муніципалітетом. Захід також підтримують понад 20 спонсорів та партнерів з усього регіону.

Неподалік Расейняя відбулися військові навчання

210-та піхотна рота Добровольчих сил національної оборони ЗС Литви районів Дарюс і Гіренас 2-ї Національної гвардії 27 квітня провела військові навчання в околицях села Анжиляй Расейняйського району та в Пуйшяйському лісі.

Військовослужбовці були одягнені у форму, пересувалися озброєними і не використовували жодних імітаційних боєприпасів. Відтак місцевих мешканців попередили про це, аби вони випадково не потрапили на територію навчань, піддавши своє здоров’я загрозі.   Натомість військовослужбовці під час проведення навчань дотримувалися протипожежних та природоохоронних правил, правил дорожнього руху та не заважали повсякденній діяльності цивільних осіб.

У замку Мальборка відкрився новий музейний простір

Для мешканців Мальборка і туристів у замковому музеї відкрили новий простір.

Це – дві старовинні господарські будівлі, які були знесені у 1945 році й відбудовані нещодавно у рамках проєкту «Реконструкція історичних господарських будівель на околицях замку в Мальборку та їх адаптація до культурно-освітніх функцій». Роботи тривали три роки й завершилися чудовим результатом.  У нових приміщеннях, з-поміж іншого, розмістяться наукова бібліотека, Центр дослідження тевтонської спадщини, майстерні консервації археологічних знахідок та  оцифрування пам’яток.

Звання почесного мешканця Ленчиці колишньому тренеру присвоїли посмертно

На останній сесії поточної каденції Ленчицької міської ради, з-поміж інших,» прийняли рішення про присвоєння звання почесного мешканця Ленчиці (посмертно) Мирославу Андрусяку, засновнику Молодіжного клубу легкої атлетики у Ленчиці та багаторічному тренеру.

«Мирослав Андрисяк як тренер з великою відданістю і завзятістю тренував вихованців клубу МКЛА, одночасно навчаючи їх чесності, відданості, взаємній співпраці та повазі – йдеться в обґрунтуванні рішення – Надання почесного громадянства міста Ленчиці пану МирославуАндрисяку  – це вшанування людини, яка вплинула на світогляд багатьох молодих людей, допомагаючи їм розкривати та розвивати свої спортивні таланти».

 

 

Підготувала Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: Грубешов, Кентшин, Ленчиця, Мальборк, Нерсбороенчиця, Расейняя, Цвікау
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up