Новини

Новини міст-партнерів: у Ленчиці реалізовують проєкт для новоспечених матусь, а у Цвікау модернізують ринок

Міста-партнери, Новини
195 переглядів

У Грубешові вшанували засновника стипендії для талановитих дітей із бідних сімей

19 травня у місті відзначили 112-у річницю з дня смерті Болеслава Пруса.

Віддаючи шану та нагадуючи про цінності, передані Болеславом Прусом, учні та вчителі початкової школи №1 у Грубешові пройшли вулицями міста, поклавши квіти до пам’ятника своєму патрону. Уродженець Грубешова, Болеслав Прус, справжнє ім’я якого Олександр Гловацький, був журналістом, брав участь у громадській та благодійній діяльності. У заповіті він своїми коштами розпорядився так, що заснував стипендію для талановитих дітей із бідних сільських сімей.

У Кентшині приймають заявки на отримання мистецької стипендії

У Кентшині оголосили конкурс на отримання мистецької стипендії й незабаром розпочнуть приймати заявки.

Стипендія призначається за реалізацію мистецьких задумів, включаючи ті, що стосуються вдосконалення навичок і художніх здібностей, а також всіх важливих заходів або досягнень у попередньому році. Її може отримати людина, яка проживає у Кентшині й брала участь у концертах, індивідуальних і колективних виставках, оглядах, конкурсах, фестивалях, турнірах, мистецьких олімпіадах і досягла значних результатів, або  реалізовує мистецький проєкт, адресований мешканцям муніципалітету.

У Ленчиці реалізовують проєкт для новоспечених матусь

Завершилася серія семінарів для мам, які планують повернення на роботу після декретної відпустки, але не знають, як поєднати роль матері та працівниці. Майстер-класи мали навчально-розвивальний характер і тривали три місяці. Під час занять мами дізнавалися про свої сильні та слабкі сторони, здобували нові навички та розвивали таланти.

До проєкту долучилися 13 мам. Вони взяли участь у зустрічах із психологом, кар’єрним радником та юрисконсультом. Були учасниками майстер-класів з продажу, під час яких вивчали орсобливості роботи з клієнтами. На уроках образотворчого мистецтва дізналися, як працює флорист та як організувати роботу квіткового магазину, навчалися техніці декорування за допомогою декупажу і квілінгу. Вправи з йоги та макіяжу виявилися надзвичайно цікавими та розслаблюючими. Різноманітність тематики майстеркласів дозволила мамам сміливо повертатися або починати професійну кар’єру.

У Цвікау модернізують ринок

У Цвікау в району Оберпланіц розпочали модернізацію ринку Планіц. Площу мають перепланувати таким чином, щоб вона функціонувала як новий центр району. Також буде реорганізовано сполучення з громадським транспортом.

Нові зони мають відродити історичну функцію ринку та торговельного центру й мають обмежений рух. Будівельні роботи будуть проводитися в кілька етапів. Перший уже розпочався, тож деякі перехрестя – закриті. Для забезпечення руху автобусів передбачені змінні зупинки, врахована пішохідна доступність до прилеглих магазинів. Весь проєкт будівництва планують завершити в третьому кварталі 2026 року, щоб «поворот піраміди Планітца» можна було здійснити після того, як піраміда буде розміщена на новому місці.

У День тих, хто працює з молоддю

Сейм Литовської Республіки узаконив 14 травня як День молодіжного працівника. Він покликаний привернути увагу до важливості роботи людей, які працюють з молоддю, виховати повагу до їхньої праці, створити сприятливі умови для участі молодіжної спільноти у святкових заходах.

Муніципалітет Расейняйського району організував зустріч керівників та загальну дискусію з усіма молодіжними працівниками району і представниками організацій, які працюють з молоддю. За даними Міністерства соціального забезпечення та праці, у Литві з молоддю працюють близько 297 працівників, але 118 із них не мають відповідної освіти. Тому віце-мер, спілкуючись з учасниками дискусії, зазначив, що наразі з молоддю працюють спеціалісти старшого віку, які можуть передати свій життєвий досвід та знання, щоб молоді було більше, мотивувати та заохочувати не боятися реалізовувати різноманітні ідеї.

 У Мальборку втілять проєкт щодо корекційних спортивних заходів

Місто Мальборк отримало фінансування на спортивні заходи для учнів з елементами корекційної та компенсуючої гімнастики.

Серед 55 органів місцевого самоврядування, які отримали фінансування на втілення цього проєкту, є місто Мальборк. Додаткові безоплатні спортивні заняття для учнів з елементами корекційної та компенсуючої гімнастики будуть проводитися поза обов’язковими уроками фізичної культури. Заняття призначені для учнів перших-шостих класів усіх початкових шкіл міста як додаткова форма підтримки у сфері спортивної активізації дітей та профілактики порушень постави. Загальна запланована вартість реалізації проєкту –  67 тисяч 200 злотих, у тому числі співфінансування з Фонду студентської спортивної діяльності 33 тисячі 600 злотих.

Нерсборська організація відкриває 16-й центр денного догляду за людьми з деменцією

У Фолліфуті готується до відкриття спеціалізований центр денного догляду за людьми з деменцією. Його засновниками є компанія Rainbow Care Group, яка знаходиться в Нерсборо і вже керує 15-ма подібними закладами в регіоні.

Новий осередок базуватиметься в Центрі верхової їзди Follifoot Park. У ньому проводитимуться реабілітаційні заходи за участю тварин, прогулянки навколо стайні. Люди зможуть погладити коней і взяти участь в інших заходах, спрямованих на лікування деменції. Центр верхової їзди вже обслуговує людей з інвалідністю. Він має обладнання, щоб допомогти підопічним з проблемами пересування сісти верхи на коней.

 

Коментарі
Теги: Міста-партнери Володимира
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up