Грубешів має представника в групі експертів щодо політики старших
Грубешів має представника в групі експертів з питань політики старших при Люблінському воєводському управлінні. Виконуватиме таку почесну функцію Альдона Малінська-Марголь, менеджерка MOPS Grubeszów, повідомляють на фейсбук-сторінці міста.
Політика старших – це ключова сфера, яка впливає на всіх, а не лише на людей похилого віку. Вона має на меті забезпечити гідне життя, підтримку та активну участь літніх людей у суспільному житті. Завдання команди – співпраця з Любельським воєводою з питань політики старших, консультування щодо ключових документів та проєктів рішень, моніторинг виконання заходів для людей похилого віку, діагностика соціальних проблем, ініціювання проєктів, підтримка та просування політичних рішень для представників старшого покоління.
У Кентшині збирають допомогу постраждалим від повені
До жителів Кентшина звернувся мер Кароль Лізурей з проханням про солідарність та підтримку мешканців півдня Польщі, які постраждали внаслідок катастрофічної повені.
«У місцевому волонтерському центрі ми організували пункт збору найнеобхідніших речей, які передамо у Ґлухолази, одне з міст, яке найбільше постраждало від стихії», – написав бургомістр на сторінці у фейсбуці. Зазначається, що збирають продукти з тривалим терміном придатності, гігієнічні засоби, засоби для миття та дезінфекції, заряджені павербанки, ліхтарики з акумуляторами. Також відкритий рахунок для внесків. Про подібні ініціативи підтримки оголосили й у інших містах Польщі.
Вручення нагород ім. Бенедикта Поляка повертається в Ленчицю
Цього року відбудеться ювілейна десята церемонія вручення нагород ім. Бенедикта Поляка. Через роки церемонія повертається на ленчицьку землю, звідки поширилася по Польщі. Нагороду вручають за видатні досягнення ученим з Польщі та всього світу, повідомляють на фейсбук-сторінці громади.
Церемонія нагородження запланована на 27 вересня. Журі уже визначилося з переможцями. Головну нагороду у категорії «Польський дослідник» отримав професор Томаш Рутковський, вчений, який живе в Японії з 1998 року, проводить дослідження зі штучного інтелекту. Особливу відзнаку в тій же номінації присуджено Ельжбеті та Кшиштофу Ренікам. Пан Кшиштоф – польський журналіст, письменник, театрознавець і публіцист, з 1977 року живе в Індії та країнах Південної та Південно-Східної Азії. У 2007-му був першим кореспондентом Польського радіо в Нью-Делі та майже чотири місяці воєнкором в Іраку у 2004 році. У 2009-му став лауреатом нагороди Польського радіо – «Золотий мікрофон». На вільнюському радіо веде програму «Незвичайні пристрасті – надзвичайні люди». Ельжбета Дзюк-Ренікова – польська мандрівниця та фотографиня. Її фотографії демонструвалися в музеях, була однією із авторів «Енциклопедії. Світ у перерізі 1988». Головний приз у номінації «Іноземний дослідник» отримав доктор Тадеуш Ґавін, був офіцером прикордонних військ СРСР, служив на Далекому Сході, засновник і президент Союзу поляків Білорусі, автор багатьох публікацій, зокрема першої монографії з історії поляків у Білорусі.
У Цвікау новий гелікоптер для порятунку людей
У рамках зустрічі за участю мера Констанції Арндт на повітряній рятувальній станції в клініці Генріха Брауна представили новий рятувальний гелікоптер з радіовикликом «Крістоф 46». Він технологічно досконаліший і потужніший за свого попередника, повідомляють на сторінці міста у фейсбуці.
Окрім сучасного базового оснащення, апарат має спецобладнання за індивідуальним замовленням, яке підвищує безпеку пацієнтів та якість обслуговування. Серед іншого – система нічного бачення, вакуумний матрац, обігрівач для інфузій і запасів крові, а також транспортна система «BabyPod» для управління теплом і саморозгортаючий рятувальний буй «Restube». «Крістоф 46» надаватиме швидку допомогу з повітря у радіусі 70 кілометрів. Візьме на себе рятувальні місії, а також транспортуватиме хворих до лікарень. Добова оперативна готовність починається зі сходом і триває до заходу сонця. Торік такі екіпажі в Цвікау запитували 1337 разів, а в першій половині 2024-го – 716.
У Расейняї фонд зберіг унікальний ліс
Унікальний дубовий ліс, придбаний за пожертви, стане ще одним лісом «Сламанчіте», повідомляють на сайті громади.
Дубовий ліс, що росте поблизу населеного пункту Каулакіай, фод «Sengirės fondas» купив за 29 тисяч 389 євро. Кошти зібрані через акцію «Змініть контейнер на сламанчіте». Фонд викуповує старі ліси та охороняє їх від будь-якої шкідливої діяльності людини. Як і інші ліси, придбані за кошти мешканців, які здали тару в таромати (роботизовані автомати з прийому тари), цей також матиме назву ліс «Сламанчіте». «Ландшафт лісу дуже виразний, бо він росте на великому крутому схилі, де міцно вкорінені старі дуби. Джерела течуть до струмка Ліолінга, на схилах живуть борсуки. Великою цінністю є саме столітні дуби, яких у Литві вже так мало залишилося», – каже Лінас Сталюнас, член команди фонду.
Як музей у Мальборк співпрацюватиме зі школами
Замковий музей у Мальборку розпочинає новий проєкт для місцевих шкіл і навчальних закладів. Йдеться про спеціальний освітній квиток за злотий для дітей та підлітків, який дає їм можливість брати участь в освітніх майстерках та інших заходах, які реалізує музей замку та його філії в Квідзині і Штум.
Як повідомили на фейсбук-сторінці міста, метою проєкту місцевої освіти є формування та розширення знань учнів про історію міста, регіону та його мешканців, тевтонську спадщину, а також популяризація та посилення обізнаності про історію та пам’ятки.
«Протиалкогольна» кампанія Нерсборо
У Нерсборо реалізовують проєкт, орієнтований на зменшення злочинності та антисоціальної поведінки, повідомляють на фейсбук-сторінці громади.
Налагоджені партнерства між місцевою владою, молодіжними службами, поліцією, школами, роздрібними торговцями та медпрацівниками покликані висвітлити ризики вживання алкоголю неповнолітніми та поліпшити здоров’я і добробут місцевих дітей та молоді. Офіцери поліції використовуватимуть різноманітні тактики, включаючи контрольні закупівлі, щоб запобігти продажу алкоголю дітям. Займатимуться заходами щодо профілактики купівлі спиртного і просвітницькою роботою, щоб допомогти молодим людям зрозуміти ризики.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА