Перший на теренах Західної України інтегрований міськрайонний ЦНАП відкрили на третій день Великодня у Володимирі-Волинському. Тож відтепер мешканці міста та району швидко та доброякісно отримуватимуть весь спектр адмінпослуг в одній і тій ж установі. На офіційному відкритті модернізованого ЦНАПу, який розпочав роботу у тестовому режимі ще 4 квітня, стрічку перерізали голова ОДА Володимир Гунчик, міський голова Петро Саганюк, очільниця РДА Наталія Василець та представник Євросоюзу в Україні Тарас Журавель.

Колишню будівлю міськрайонного центру зайнятості, в одному з кабінетів якого ще рік тому знаходився і міський ЦНАП, відтепер не упізнати – просторі адмінзали та зона очікування, комфортні робочі місця працівників служби, відокремлені перегородками та оснащені сучасною технікою, яка дає можливість відео- та звукозапису, електронна система керування чергою, симпатичний дитячий куточок для найменших клієнтів та ще безліч переваг, завдяки яким усі 130 адмінпослуг міськвиконкому та 59 послуг РДА стануть ще доступнішими для клієнтів.

- реклама -

Початок реорганізації ЦНАПУ покладено 31 грудня 2015 року, коли між Представництвом ЄС та ОДА укладено грантовий контракт з виконання проекту «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Вже за місяць стартував офіційний початок реалізації проекту, а 4 березня міськвиконком та РДА стали переможцями відбору зі створення спільного міськрайонного ЦНАПу. У місті визнали недоцільним подальше функціонування міського та районного центрів надання адмінпослуг, тож прийнято рішення про утворення єдиного офісу, який обслуговуватиме як мешканців міста, так і району.

Рівно рік тривала робота з модернізації ЦНАПу – починаючи від виготовлення ескізу, електронних закупівель меблів та техніки, проведення тренінгів для адміністраторів і закінчуючи необхідними будівельними роботами. На реалізацію проекту всього витрачено мільйон 790 тисяч гривень, де п’ятсот тисяч – це кошти міського та районного бюджетів, а решта – грантові.

Кожного відвідувача, котрий нині переступає поріг центру, зустрічають на ресепшині привітні адміністратори, котрі надають необхідну інформацію, видають талони та спрямовують до того чи іншого спеціаліста. Після реєстрації на великому табло висвічуються номера талонів і таким чином кожен може відстежувати свою чергу. З допомогою гучномовця адміністратор запрошує до своєї секції відвідувача, чия черга підійшла. Директор ЦНАПу Алла Троць продемонструвала поважним гостям – першим особам міста, району, області та керівникам проекту, наскільки швидко тепер обслуговують клієнта, який, до прикладу, звернувся у центр аби вклеїти фото у паспорт.

Очільниця ЦНАПу розповіла, як працюватиме офіс у подальшому, зокрема, адмінпослуги надалі групуватимуться залежно від життєвих обставин – для прикладу з народженням дитини батькам необхідно отримати свідоцтво про народження, подати документи на одноразову допомогу, оформити прописку, тож вже невдовзі всі ці послуги надаватимуть в комплексі. Нині відпрацьовується питання додаткової інтеграції послуг, які надаються комунальними підприємствами та міграційною службою, у перспективі запроваджуватимуть онлайн послуги. У приміщенні ЦНАПу працюватиме відділення банку і на робочому столі кожного адміністратора встановлять термінал, аби клієнт міг одразу на місці оплатити послугу.

Керівник проекту ЄС з модернізації ЦНАПів у Волинській, Львівській та Рівненській областях Роман Матвійчук зазначив, що в контексті реалізації реформи децентралізації саме такі ЦНАПи повинні бути у кожному місті обласного значення. За інформаційним і технологічним оснащенням Володимир-Волинський центр нічим не відрізняється від обласного.

Окрім оновленого першого поверху будівлі, за кошти міської ради відремонтовано і приміщення на другому поверсі, де знаходитиметься так званий «бек-офіс», куди незабаром переїдуть спеціалісти структурних підрозділів міськвиконкому, завдяки чому спроститься логістика їз забезпечення надання адмінпослуг, тобто швидше здійснюватиметься передача документів.

Успіхів у подальшій роботі побажав працівникам служби губернатор області Володимир Гунчик, який висловив сподівання, що подібні сучасні установи відкриватимуться завдяки проекту і в інших волинських містах і містечках, а Володимир-Волинський ЦНАП стане своєрідним взірцем та базою для навчання майбутніх менеджерів.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять − тринадцять =