Новини

«Об’єднуймось, аби покласти край туберкульозу!»: триває місячник боротьби із захворюванням

Медицина, Новини
165 переглядів

За інформацією обласного протитуберкульозного диспансеру,  торік рівень такої недуги на Волині зріс на 21 відсоток, померло 74 людини.

На всі форми активного туберкульозу (нові випадки та рецидиви) захворіло 745 осіб,  якщо роком раніше таких хворих налічувалося 616. У рази зріс і дитячий туберкульоз: з 19  випадків у 2022 році до 93 – у 2023-му.  Найбільше хворих зареєстровано в Луцькому районі (206) та обласному центрі (154), у Ковельському районі – 198, у Володимирському – 103.

Перемогти туберкульоз остаточно не вдалося ще в жодній, навіть найрозвиненішій країні.  У клініко-діагностичної лабораторії Володимирського ТМО первинно підтверджують чи спростовують наявність туберкульозу . Цитоморфологиня Інна Холявицька, яка займається діагностикою туберкульозу більше 15 років, теж підтверджує, що випадків цього захворювання стало більше, і припускає, що це через постійне напруження та стрес, які послаблюють імунітет.

Аналізатор молекулярної біології з мультиплексуванням, який лікар використовує у роботі, дозволяє проводити швидку діагностику захворювання. Головне – правильно зробити забір мокроти з нижніх дихальних шляхів бронхів та легень. Цитоморфологиня використовує спеціальний розчин для розродження мокротиння. Через певний час піпеткою рідина переноситься в картридж. Далі автоматизована система аналізує та обробляє біоматеріал і видає результат на комп’ютері.

“Це дозволяє фактично протягом години визначити, чи є в мікобактерії туберкульозу та з перших днів призначити адекватну терапію”, – підкреслює цитоморфологиня ТМО.

 

Коментарі
Теги: місячник боротьби із захворюванням, туберкульоз
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up