На головну Новини Оберіг для України і унікальні «7 в 1» від...

Оберіг для України і унікальні «7 в 1» від волинського “Фаберже”

116

Різьбяр по дереву за фахом, 51-річний Анатолій Бойко відомий далеко за межами України. Він заслужений майстер народної творчості та тричі рекордсмен Книги рекордів  Гіннеса. У непрості для часи України митець, що є власником тисячі робіт, виконаних в тому числі і в авторських техніках, невтомно продовжує працювати на творчій ниві. Спеціально до Великодня він ексклюзивно ділиться надбанням останнього періоду.

«Одна із останніх робіт – оберіг для України. Це свого роду глобус, тобто яйце перевернуте, тому що наша Земля має овальну форму. Далі – карта України і її символ – тризуб. Це все в сердечку досить символічно, бо демонструє любов до України. І вся країна оточена янголами-охоронцями», – розповідає, демонструючи свій патріотичний витвір Анатолій Бойко, що за життя опанував 17 мистецьких технік. Синьо-жовте забарвлення оберегу – як ще одне нагадування про поєднання прекрасних кольорів на нашому стягу. За словами майстра, роботу виконував лише у певні дні та години, бо так відчував.

- реклама -

Ще одним унікальним шедевром члена всесвітньої організації художників по яєчній шкарлупі стала робота «7 в 1». Ні, це зовсім не про кількість одночасно використаних технік. Саме стільки яєць різних розмірів Анатолій Бойко зумів поєднати в єдине ціле.

«Я ще ніколи страуса яйце не кував металом, а це спробував і вийшло «7 в 1». Секрет у чому? Спершу іде яйце страуса роду нанду, тоді – австралійського страуса ему, далі – гусине, качине, велике куряче, яйце молодої курки і перепелине, а в ньому бурштин як сльоза», – ділиться творчим задумом майстер і додає, що наразі роботу залишить у колекції, щоб  чекала слушного моменту.

До речі, у відомого володимирчанина вже була робота «5 в 1», але її викупив поціновувач його творчості, побачивши в інтернеті. Хоча, сам Анатолій зауважує, що свої надбання-рекордсмени не продає, а охочим пропонує  виготовити копії.

Щоб створити таке диво-яйце, слід докласти максимум зусиль, зосередженості і не менше таланту.  «Я відчуваю руками. Навіть коли беру яйце в руки, на енергетичному рівні розумію, чи воно тріснуте чи ціле. І, звісно, треба досконало знати закони фізики, хімії та тригонометрії», – пояснює майстер. Він зауважує, що прийшов у мистецтво у 1993 році і з тих пір досконало вивчив не одну науку. Приміром, детально заглибився в історію України від часів Трипілля і донині, цікавиться кольористикою та символікою, оскільки «кожен мій візерунок чи то вибір кольору має значення».

Анатолій Бойко ділиться секретами:«Для мене головне – спокій і настрій, а якщо  того нема не беруся до роботи. Коли поганий настрій –  продумую ескізи в голові. А коли перепади чи зі здоров’ям, чи із настроєм, беруся за підставки». Вони теж важлива частина виробів і до вибору каміння для оздоблення митець підходить із особливою відповідальністю. Переважно використовує сонячний камінь бурштин. У ньому за мільйони років збережена енергія Землі. Його на рік закопують у землю після того, як людина два чи три роки поносила, щоб камінь відновився. Також ще інше каміння використовую, але все одно лише те, що має свою енергетику. Для цього мусив і камені вивчати», – зізнається майстер.

На запитання про орієнтовний час виконання робіт із посмішкою відповідає, що для підрахунку діб, проведених у кабінеті за одним яйцем, йому потрібний спеціальний помічник. Та запевняє, що може одночасно «вести» 10-15 творінь, тому підрахувати час роботи над кожним із них практично неможливо.

«Всі роботи виконуються поетапно. Виготовив одну завитушку навколо яйця,  потім вона мусить кристалізуватися. Тому її відставляю вбік». Тривалий у часі процес лакування автомобільним лаком, якому не страшні ні мороз, ні сонце. До того ж майстер не працює із циркулем чи іншим приладом, а довіряє лише точності нитки, за допомогою якої і вимірює радіус та діаметр яйця.

Анатолій Бойко із радістю навчає і молодше покоління авторським технікам роботи із яєчною шкарлупою. Він розповідає, що хоч і старанні діти мають хист, та  «навчилися тільки різьби, техніку ковки металу ніхто не осягнув, бо для цього треба мати відчуття».

Війна також зруйнувала плани митця. Йому не вдалося завершити процес отримання його четвертого рекорду Гіннеса із витяжки шкарлупи: «Документи вже були готові, лишилося лише знайти спонсора, заплатити за експертизу і зареєструвати».

До того ж Анатолій Бойко має велику мрію – відкрити музей-садибу, куди б зумів перемістити усе творче надбання за довгі роки праці. «Щоб була хатинка і ми там з дружиною жили. І це  цілодобово «онлайн» із роботою. Але, на жаль, війна почалася», – зізнається майстер і переконує, що все буде, лише треба мир.

Дарина ХАМІНА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × 2 =