Новини

 «Оберіг» до Володимира завітав

Архів
3 переглядів

   З «виїзним концертом» минулого четверга до Володимира завітав Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг-2018». Фестиваль після багаторічної перерви відбувся вдруге й, окрім конкурсної програми, в якій цього року взяло участь близько 40 авторів-виконавців з різних куточків України, мав концертні виступи – в Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському.

Наше місто було обране не випадково:  тут живе один із переможців «Оберегу» – заслужений діяч мистецтв України, бард-піаніст Сергій Шишкін.Для  Сергія цей фестивальний візит став приємним сюрпризом, адже подарував можливість зустрітися із давніми друзями, з деякими із яких не бачився уже багато років. Шишкін також вийшов на сцену й виконав пісні «Мисляча людина» та «Майдання колискова».

Відкрив концертну програму із піснею, що стала гімном фестивалю, луцький бард Ігор Баранюк. На сцену виходили переможці минулого року, цьогорічні конкурсанти, члени журі й імениті автори-виконавці. Було помітно, що майстрів слова й музики нині найбільше тривожить тема війни на Сході. Багато текстів було присвячено українським захисникам – військовим і добровольцям, снайперам і солдатам. В окопах на передовій народжувалися пісні Зиновія Медюха, переможця минулорічного «Оберегу», який на концерті представив композиції, що увійдуть до майбутнього альбому.

Оплесками зустрічала зала виступи Віктора Погуляя, Миколи Більшевича, Юрія Поліщука. Вразив поєднанням співу і драматичного хисту Народний артист України, засновник монотеатру «Кут» Володимир Смотритель. До самого серця торкнулися ніжні і трохи сумні переливи фортепіанних мелодій і глибокі тексти Романа Коляди. А сестри Галя та Леся Тельнюк своїми піснями на слова Оксани Забужко, Ліни Костенко і Сергія Жадана  поставили потужний фінальний акорд у концертному дійстві.

Цей концерт, як і всі інші, які відбулися в рамках фестивалю «Оберіг», мав благодійну складову. У залі стояла скринька, в яку глядачі могли покласти гроші. Усі зібрані на концертах кошти будуть передані на потреби 14-ї ОМБр, запевнив один із організаторів фестивалю, заступник голови обласної ради Олександр Пирожик.

Підсумки конкурсної програми «Оберегу» підбили у неділю на гала-концерті у Луцьку. Гран-прі цього року присудили гурту «Міміка» зі Слов’янська Донецької області. З-поміж учасників-волинян друге місце посів Микола Більшевич з Ковеля, а третє – гурт «Пророк» з Луцька та Ірина Мокрушенко із Шацька. Загалом три призові місця розділили десятеро лауреатів із Волинської, Львівської, Хмельницької, Тернопільської, Черкаської та Івано-Франківської областей.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up