Підсумки реалізації проектів Стратегії розвитку міста на 2017-2017 роки розглянуто наприкінці минулого тижня моніторинговою комісією. Виконавці 42-х проектів прозвітували про реалізацію завдань та цілей. Кожному із них була виставлена оцінка за п’ятибальною шкалою, враховуючи виконання завдання та уміння залучати партнерів чи додаткові джерела фінансування.
До 2017 року влада та жителі міста працюватимуть над реалізацією стратегічного бачення, яке робоча група сформулювала як «Володимир-Волинський – успішне сучасне європейське місто з багатовіковою історією, що є мостом між Україною та Європейським Союзом, регіональний центр розвиненої багатопрофільної економіки, де проживають щасливі і дружні люди, місто, що забезпечує всі умови для комфортного проживання, активного відпочинку та дозвілля, розвитку та самореалізації».
Стратегія передбачає дві цілі, спрямовані на економічний та культурний розвиток Володимира. В той же час кожна з них включає у себе декілька проектів, виконання яких заслуховували на першому засіданні моніторингової комісії під головуванням заступників міського голови Ярослава Матвійчука та Лариси Кулікової.
Про реалізацію проектів «Створення інвестиційно-промислової зони» та «Створення індустріального парку» звітували начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька разом із начальником відділу майнових та земельних ресурсів Ларисою Процькою. Для майбутнього парку знайшли місце на території колишнього цукрового заводу, на вулиці Луцькій. Сподівались залучити європейські кошти, утім виграти грант не вдалось, тож створюватимуть цей об’єкт самостійно.
Доповіла Оксана Субицька і про те, що зроблено для зручного отримання інформації про місто майбутніми інвесторами: створено тримовний інтернет-модуль та інформаційну платформу, з якими можна ознайомитись на сайті міськради. Про підтримку місцевого бізнесу детально розповіла директор ФПП „Бізнес-центр” Оксана Сапіга.
Торік запроваджено практику участі громадян у формуванні видаткової частини бюджету міста – громадський або бюджет участі. На конкурс подано 24 проекти на понад чотири мільйони гривень, з яких визнано переможцями шість.
Чимало зроблено для досягнення цілі «Володимир-Волинський – важливий екологічно-привабливий історико-культурний центр регіону, затишне і комфортне місто для проживання». Щоправда, деякі із завдань ще лишаються нереалізованими. До таких належать проекти із розробки системи візуальної ідентифікації бренду міста та просування його серед цільової аудиторії. Як доповів начальник відділу культури та туризму Дмитро Терьохін разом із спеціалістом цього ж відділу Любов’ю Нестерук, торік оголошено конкурс на емблему міста, утім комісія нічого не вибрала із отриманих пропозицій. Тож цього року знову оголосять такий конкурс, однак із удвічі збільшеним призовим фондом.
Не вдалось поки що досягнути зрушень у реставраційно-ремонтних роботах приміщення колишньої школи на вул. Драгоманова, 11, де раніше планувалось розмістити художню школу. Як розповіла начальник відділу проектної роботи та міжнародної співпраці Любов Саць, торік виготовлено проектно-кошторисну документацію та подано на міжнародний конкурс відповідний проект, який, на жаль, не став переможцем. Нині шукають інші шляхи фінансування, адже 16,5 мільйона гривень не підйомна сума для міського бюджету.
Директор заповідника Володимир Пикалюк розповів про хід робіт, а саме оплачену частину коштів на розробку ПКД проекту реставрації, пристосування та музеєфікаціі пам’ятки археології «Городище – Вали». Прозвітував також про встановлені туристичні покажчики поруч із пам’ятками історії та архітектури.
Серед нереалізованих проектів стратегічної цілі номер два і будівництво фонтану у парку «Слов’янський». Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Віктор Фіщук, сталось це із незалежних від управління причин, адже з місцем фонтану досі не визначились через значний суспільний резонанс. А також повідомив про встановлення дитячих майданчиків, камер відеоспостереження з можливістю он-лайн перегляду, проведені капітальний та поточний ремонти вулиць міста, збільшення кількості зелених насаджень, утеплення будинку ОСББ «Мрія» відповідно до програми підтримки ОСН, ОСББ та ЖБК. Виготовлено ПКД для будівництва нової черги полігону твердих побутових відходів, придбано контейнери для сміття. Здійснюється обстеження територій міста з метою виявлення стихійних сміттєзвалищ, забезпечується їх поетапна ліквідація. Також озвучено проблеми щодо будівництва об’їзної автодороги.
Представник водоканалу Раїса Свєтна розповіла про розширення мережі споживачів послуг водопостачання в місті, капітальний ремонт обладнання північного водозабору. Головний лікар ТМО Олександр Клачук доповів про оновлення застарілого та придбання сучасного медобладнання для ТМО.
Методист управління освіти, молоді та спорту Людмила Салабай проінформувала про підвищення екологічної свідомості мешканців міста. Проведено природоохоронні акції «День Землі», виготовлено інформаційні буклети для батьків, придбано смітники для сортування сміття в гімназії, створено та популяризовано відеофільм «Збережи енергію – збережи Україну». У році , що минув, проведено капітальний ремонт та утеплення даху приміщення ДНЗ №8, планується утеплити ще й приміщення цього закладу.
Насамкінець заслухали начальника управління містобудування та архітектури Тараса Кибу, який розповів про проект реконструкції площі та скверу біля музею. Сформовано творчу групу, яка опрацьовує подані на громадському обговоренні пропозиції та готує документацію. У кожного автора проектів беруть деякі ідеї. Зокрема, такі як облаштування пішохідної зони на площі, відновлення джерела і встановлення пам’ятника монаху-домінікану у сквері, де також буде відновлено доріжки, освітлення, облаштовано рекреаційну зону, дитячий майданчик та новий вхід із вулиці Драгоманова. Будівельні роботи мають розпочатись уже в травні, а 12 березня відбудеться громадське обговорення передпроектної пропозиції реконструкції скверу.
Наступне засідання моніторингової комісії відбудеться вже у вересні, а до того часу комітет з відстеження реалізації та оновлення Стратегії працюватиме над новими завданнями та проектами, які охоче розгляне та прийме від тих, хто має цікаві ідеї для розвитку міста.
Тетяна ІЗОТОВА.