Новини

Обласні депутати провели день у Володимирській громаді

Новини
288 переглядів

Міський голова Ігор Пальонка ставив за мету поділитися з колегами успішним досвідом підвищення якості муніципальних послуг, ознайомити з перспективами розвитку з урахуванням розширення громади і територіально, і чисельно в результаті децентралізації, а також у світлі сучасних потреб.

Найперше депутати відвідали міське кладовище, де поклали квіти до могил загиблих захисників та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про героїв десятирічної битви за цілісність і незалежність країни.

Наступним об’єктом візиту було медичне територіальне об’єднання. Для створення тут комфортних умов упродовж кількох останніх років з місцевого бюджету спрямовано понад 200 мільйонів гривень. Оновлено 70 відсотків  лікарні – від приймального відділення до лабораторій. І це не тільки організація простору за найсучаснішими стандартами, а й насичення високотехнологічним устаткуванням, навчання медперсоналу, розширення напрямків допомоги.

Результат трансформації не забарився, підтверджує директорка медоб’єднання Тетяна Ващук. За три останніх роки кількість оперативних втручань зросла з 700 до  чотирьох тисяч, а пакетів, за якими надають допомогу, з 14 до 28. У планах – відкриття відділень кардіо- і нейрохірургії, реабілітації та екстреної допомоги. Торік медичні послуги отримали понад 170 тисяч пацієнтів, і є тенденція до їх зростання.

Амбітні плани з розширення ТМО потребують додаткових площ, стверджує голова громади Ігор Пальонка. І просить депутатів Волиньради під ці потреб передати з обласної у міську комунальну власність частину приміщення філії обласного центру крові. Депутати оглянули будівлю площею понад п’ять тисяч квадратних метрів, яка після закриття тут виробництва альбуміну, використовується лише на 10 відсотків. У разі згоди на вільних площах міська громада має намір розташувати центри екстреної допомоги і медицини катастроф та первинної меддопомоги. Голова обласної ради Григорій Недопад вважає пропозицію слушною.

Депутати також навідалися до центру професійної освіти. Це чи не найбільший в області освітній заклад з підготовки робітничих кадрів, що активно осучаснює виробничо-практичну базу та перелік професій. Директор керівник Юрій Мозоль розповів, що упродовж двох років кількість освітніх спеціальностей збільшено з 8 до 18. Це нові і затребувані на ринку праці професії, такі як спеціаліст з альтернативної енергетики, фахівець фермерського господарства чи з ремонту і приватного будівництва.

До наповнення виробничих майданчиків новітнім навчальним устаткуванням центр залучає як допомогу іноземних партнерів, так і кошти від виробничої діяльності. Торік такі надходження перевищили 5 мільйонів гривень. В освітньому закладі – 300 га ріллі, тваринницькі ферми, швейні майстерні.

Підсумовуючи виїзний день депутата, голова обласної ради Григорій Недопад  зазначив, що така форма комунікації з громадами сприяє поширенню успішних практик місцевого самоврядування та зміцнює міжмуніципальне співробітництво.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up