Новини

   ОБСЄ зацікавилось церковним конфліктом у Сусвалі

Архів
17 переглядів

   На минулому тижні у селах Овадне та Сусваль побували представники міжнародної моніторингової місії ОБСЄ. Їх зацікавила конфліктна ситуація навколо церкви села Сусваль, яка склалась там після того, як громада проголосувала за перехід у підпорядкування Православній церкві України.  

Голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич пояснив редакції, що спочатку представники ОБСЄ навідались до нього як керівника громади. «Я надав їм усю інформацію, вони зустрілись із отцем Сергієм, а потім із отцем Богданом. І там, і там були присутні представники громади», – розповів Сергій Степанович.

У місії ОБСЄ сільському голові пояснили: багато інформації з приводу конфлікту у Сусвалі трапилось їм в інтернеті, тож їх відправили сюди, аби вияснити, чи немає утиску на ґрунті віросповідання. Поки що вони тільки збирали дані з обох сторін конфлікту, ознайомлювались з правовстановлюючими документами, пізніше підготують і свої висновки. Сергій Панасевич повідомив, що згодом має зв’язатись із ними, аби дізнатись, який вони винесли вердикт.

Як відомо, «в Українській православній церкві (Московського патріархату) закликають чиновників ООН, ОБСЄ та Європейського Союзу приїхати до України, щоб побачити утиск церкви і вірян, а також стверджують, що немає підстав для перейменування УПЦ, оскільки зв’язок із Москвою у неї лише духовний», – повідомляло інформаційне агентство Інтерфакс-Україна ще в лютому цього року.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up