На головну Новини Один день у районі з головою ОДА

Один день у районі з головою ОДА

76

Досить насиченим видався  візит голови облдержадміністрації Володимира Гунчика   до  нашого  району тиждень тому.

Допомога військовим – ще один крок до перемоги

- реклама -

Найперше  під час цього візиту Володимир Гунчик зустрівся із керівництвом 14-ої ОМБР.  Понад два місяці тому  її бійці повернулися на тимчасове місце дислокації до Володимира-Волинського. І всі  чотири  тисячі розмістилися у відремонтованих казармах. Це вдалося лише на Волині. Отож  насамперед голову облдержадміністрації цікавило, що змінилося за час повернення бригади, які є проблеми та над чим спільно працюватимуть у 2018 році.

За словами т.в.о. командира бригади підполковника Олександра Зіневича,  торік із обласного бюджету виділили  мільйон  гривень, з яких 750 тисяч спрямували на ремонтні роботи житлово-казарменого фонду та на відновлення віконних конструкцій у казармах та будівлях частини. Решту – 250 тисяч – спрямували на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонту. Це чимала допомога від місцевих органів влади.  Але чимало роботи ще попереду. Зокрема, не скрізь замінено вікна на енергозберігаючі, залишилися не відремонтованими деякі санвузли, необхідно здійснити реконструкцію їдальні тощо.  Домовилися вже наступного   тижня скласти остаточний перелік необхідних матеріалів та коштів для подальшого ремонту та відновлення казарм. Із цим проханням Володимир Гунчик звернеться до депутатів під час засідання чергової сесії обласної ради.

Знову  порушили питання будівництва 44-ох квартирного будинку для військових. Адже здачу такого потрібного соціального об’єкту вкотре перенесли. Як зазначив т. в. о. командира бригади з тилу капітан Олександр Москвич, нині тривають внутрішні роботи. Однак до березня комплекс робіт  виконати не вдасться. Окрім того, у зв’язку із збільшенням вартості робіт, переробляють проектно-кошторисну документацію.

– Це єдиний будинок в Україні, який будується через Міністерство оборони. Але так, як будує ця організація, –  не припустимо. Те, що я бачив у грудні минулого року – це не робота. Ми казарми зробили краще! А цей будинок повинен бути зданий на найвищому рівні із дотриманням усіх норм та виконанням усіх запланованих робіт. Своєю чергою, готовий надавати підтримку на всіх рівнях, – наголосив Володимир Гунчик.

Голова облдержадміністрації проінспектував й так звану танкову казарму, над якою особисто взяв шефство. Командир танкового батальйону майор Сергій Корсун розповів про потреби військових: ремонт санвузла, заміну вікон, а також підлоги, фарба на котрій стерлася буквально за три місяці. Володимир Гунчик пообіцяв наступного тижня передати 35 метрів промислового лінолеуму, аби остаточно «закрити» питання. Разом із тим, звернутися до місцевих будівельників, аби продовжити ремонт санвузлів

Молодій  громаді потрібна допомога

Оваднівська ОТГ –  молода, адже перші вибори депутатів відбулися тут торік у жовтні.  Але перспективна, адже проживає тут більше п’яти тисяч чоловік, є чимало соціальних об’єктів. Тож Володимир Гунчик вважає за потрібне надати практичну допомогу новоствореній ОТГ.

Голова  ОДА ознайомився із роботою Оваднівського ПТУ, де навчається більше 300 юнаків і дівчат, ще 255 – у Локачинській філії. Серед планів, які озвучили  директор ПТУ Василь Ролюк та голова ОТГ Сергій Панасевич під час зустрічі, – реконструкція одного із приміщень, де планують створити сучасний спортивний комплекс та харчоблок.

Занедбаний гуртожиток хочуть передати на баланс місцевої ОТГ, провести капремонт та надавати житло молодим спеціалістам і військовим, які працюватимуть на теренах громади. Над цим питанням Володимир Петрович особисто працюватиме у міністерствах та відомствах Києва, але за наявності проектно-кошторисної документації. Тож домовилися про чергову зустріч уже через місяць.

На зустрічі із депутатами  об’єднаної територіальної громади говорили  про  наболіле пільгове перевезення, автобусне сполучення, відсутність дорожніх вказівників, умови збору молочної продукції тощо.

– Приїду до вас ще не раз. Тому що несу персональну відповідальність за діяльність кожної ОТГ Волині, а їх нині вже є 40. Стосовно вашої громади, то потрібно скласти перспективний план розвитку на найближчі три роки і  намагатися його зреалізувати. Хочу надати вам всесторонню допомогу в межах тих повноважень, які в мене є. Адже громада повинна бути сильна, а для цього потрібно розвиватися щодня.

 «П’ятидні»  будують новий  елеватор

   На запрошення депутата обласної ради Валерія Діброви, голова облдержадміністрації оглянув будівництво елеватора у ТзОВ «П’ятидні».  Торік у травні тут  відбулося урочисте відкриття насіннєвого заводу,  який став невід’ємною частиною ведення агробізнесу не лише на Волині, а й в Україні, де таких  підприємств лише п’ять.  Нині насіннєвий завод, потужність якого  10 тонн насіння за годину, працює із застосуванням новітніх машин та із професійним обслуговуючим персоналом. Тут готують насіння пшениці, сої та гороху.

У товаристві розпочали будівництво елеватора, потужність якого  – 65 тисяч  тонн  одноразового зберігання зернових і олійних культур. Тут буде  10 ємностей по 5,5 тисячі тонн, підлоговий склад на 5,5 тисячі тонн та чотири  операційні ємності на  тисячу тонн. Кошторисна вартість проекту – близько 175 мільйонів  гривень. А потужність відвантаження за добу  – 25 вагонів. Вже наприкінці 2018 року будівництво планують завершити та додатково створити 80 робочих місць.

 Устилузька  громада розвивається

Візит в Устилузьку  громаду розпочався з  відвідин школи у селі  П’ятидні. Незабаром тут планують розпочати реконструкцію, аби добудувати приміщення, де організують дві групи для дошкільнят по 40 дітей  і послугами з дошкільного навчання охоплять територію П’ятидень і Хрипалич, де проживає 1087 чоловік. Тут 76 дітей віком до шести років, серед яких від трьох до шести – 46. Кошторисна вартість робіт перевищує  4,4 мільйона гривень.

– Аби розпочати роботи, дуже важливо отримати фінансування із державного бюджету. Решта – дофінансуємо із місцевої казни, бо ціни ще 2016 року. Тому орієнтуємося на суму близько  семи мільйонів. Гроші чималі, але дитячий садочок дуже потрібен для села, – сказав устилузький міський голова Віктор Поліщук.

Над цим питанням  голова  ОДА спільно із представниками громади працюватимуть й надалі.  Про це він запевнив депутатський корпус  утвореної однією з  перших на  Волині  громади –  єдиної міської, яка об’єднала навколо себе сільські ради.  ВолодимирГунчик  відзначив успіхи Устилузької ОТГ, а також наголосив на подальшій співпраці та взаємодопомозі.  І  зазначив, що  планує невдовзі  відвідати усі територіальні громади області, аби сформувати перелік завдань на 2018 рік.

Про це інформує  відділ інформаційної політики  облдержадміністрації.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × 4 =