На головну Новини Олександр Смикалюк: «Думка людей під час вирішення питань – на першому місці!»

Олександр Смикалюк: «Думка людей під час вирішення питань – на першому місці!»

109

Питання пільг та субсидій постійно на слуху: центральна влада впроваджує нові, скасовує інші, і, здебільшого, перекладає фінансове забезпечення на місця.

Про особливості роботи в сфері соцзахисту, пільги для жителів Володимира-Волинського та перспективи розвитку міста розповів начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Олександр Смикалюк.

- реклама -

– Уже не перший рік очолюєте управління соціального захисту населення, розкажіть про себе та свою роботу.

– Народився у Володимирі-Волинському у сім’ї вчителів. Строкову військову службу проходив у повітряних силах України. Роботу в органах місцевого самоврядування розпочав у 2010 році. Працював головним спеціалістом управління житлово-комунального господарства та будівництва міськвиконкому, а в 2014 році став заступником начальника цього ж управління. У лютому 2017 року обійняв посаду начальника управління соціального захисту населення, де працюю досі.

– Як виглядає один день роботи начальника управління соцзахисту?

– Звичайний день – це переважно робота з незахищеними верствами громадян. Кожна людина йде з індивідуальними проблемами, тому їх на місці розв’язуємо. Прийом громадян проводжу щоденно.

Дуже часто виникають колізії, коли пільга Законом передбачена, а надати її неможливо, оскільки коштів на  це в державному бюджеті не передбачено. Тому ми працюємо, щоб людям надавати роз’яснення та допомогти, використовуючи ті ресурси, які маємо.

– Із якими питаннями найчастіше приходять мешканці?

– Здебільшого тими, що стосуються субсидій. Людям важко роз’яснити, що соціальні норми щороку «врізаються», оскільки бюджет у державі не виконується, а соціальний захист – це насамперед не місцеві гарантії, це гарантії держави.

– Які пільги громадянам фінансує міська рада?

– Діє місцева програма соцзахисту населення, якою передбачені заходи на підтримку соціально незахищених верств населення. Наше місто – місто військових, тому ця категорія потребує особливої уваги. Наприклад, платимо 50 відсотків пільги за компослуги для сімей загиблих військовослужбовців, ще 50 – платить держава. Тобто у Володимирі-Волинському такі сім’ї мають 100 відсотків пільги на  такі послуги відповідно до соціальних норм. Також з місцевого бюджету фінансується і пільгове перевезення громадян, надаються допомоги на лікування жителям міста.

Загалом, є багато питань, які вирішуємо на місцях завдяки підтримці міського голови. Це і оздоровлення дітей з малозабезпечених, сімей учасників АТО (ООС), дітей-сиріт. З минулого року розпочали харчування малозабезпечених верств населення коштом міського бюджету.

– Що цінуєте в людях?

– Щирість і прямолінійність. А взагалі поважаю сильних людей, здатних приймати рішення!

–  Йдете на вибори у окрузі №2. Що хотіли б змінити, якщо станете депутатом?

Передусім, загальне враження мешканців міста щодо обранців громади. Ми маємо працювати над тим, щоб «закрити» прогалини центральної влади за рахунок місцевого бюджету, надати підтримку громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах. Працюючи в сфері житлово-комунального господарства,  спільно з міським головою Петром Саганюком розпочинали реалізувати проект «Чиста вода», результати втілення якого можна вже побачити. Хочу продовжити роботу в напрямку транскордонного співробітництва.

Ми з командою міського голови Петра Саганюка та  партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» готові до компромісу і спільного вирішення питань, враховуючи думку кожного!

Територіальний виборчий округ №2, номер у виборчому бюлетені – 1.

Анна ІВАНЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × чотири =