Новини

Онкохворому жителю П’ятидень потрібні кошти на ліки

Устилузька
674 переглядів

Онкохворому Мирославу Уздигану, який проживає у селі П’ятидні Устилузької громади, потрібні кошти на ліки-таргент Алубринг (Бригатиніб), які зупиняють ріст та поширення раку. Вартість однієї упаковки – 73 тисячі 800 гривень, її вистачає лише на місяць. Рідні звернулися до редакції, аби через газету попросити усіх небайдужих допомогти зібрати кошти.

Як повідомила дружина Мирослава Світлана, 10 упаковок ліків безоплатно надав Національний інститут раку, який отримав їх у якості гуманітарної допомоги. З жовтня сім’я купує необхідні препарати власними силами – шукають кошти, просять відгукнутися земляків.

47-річний Мирослав дуже любить працювати на своїй земельній ділянці, має невеликий тракторець, тримає домашнє господарство – поросят і кроликів. У нього є кохана дружина, діти та старенька мама, яка перенесла інсульт і потребує допомоги сина.

Четверту стадію раку легень у чоловіка діагностували у червні 2020 року.  Він ніколи не курив, але його не оминула ця страшна недуга. Спершу чоловіка турбував сильний кашель. Оскільки він був завзятим рибалкою, то думав, що просто застудився, однак, стан погіршувався. Мирослав звернувся за меддопомогою, був госпіталізований у лікарню з діагнозом – двостороння пневмонія. Через десять днів його виписали, але кашель не припинявся, тож чоловік отримав направлення в обласну лікарню. Там теж антибіотиками лікували пневмонію, однак безрезультатно. Потім чоловікові дали направлення в Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Яновського у Києві, підозрюючи в чоловіка рідкісне захворювання, однак не рак чи туберкульоз.

Погіршення стану у Мирослава відбулося у період пандемії COVID-19. Чоловік почав стрімко втрачати вагу, кашляв, захлинаючись, відчував сильну слабкість, швидко втомлювався, а температура постійно трималася на відмітці 37. У лікарню потрапив з підозрою на коронавірус, але лікар зрозумів, що ситуація серйозніша й порекомендував терміново їхати у Київ. Столичні медики поставили діагноз – онкологія. Спершу лікувався, отримуючи хіміотерапію, однак це не дало результату.

Згодом сім’я звернулася у Львівський онкоцентр, де лікарка розповіла про таргетну терапію, що дає шанс пацієнтам саме із таким діагнозом. Чоловік розпочав лікування таргетами.

Дороговартісний препарат в Україні не закуповується держкоштом, тож родина використовує усі можливості, щоб зібрати потрібну суму. Не будьмо байдужими, давайте спільно допоможемо земляку у боротьбі з недугою. Важлива кожна гривня.

Переказати кошти для купівлі препарату можна на карту «ПриватБанку»: 4149 4991 4237 0442 – Уздиган Мирослав, 5168 7554 7183 3240 – Уздиган Світлана. Важлива кожна гривня.

 

 

Коментарі
Теги: допомога, Мирослав Уздиган
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up