На головну Новини Оновлена колегія провела перше засідання

Оновлена колегія провела перше засідання

15

Минулого вівторка відбулось засідання оновленого складу колегії райдержадміністрації. До цього колегіального органу увійшли голова райради Віктор Хиць, голова  РДА Юрій Лобач і його заступники Віктор Сапожніков, Андрій Сторонський,  Віктор Фіщук, керівник апарату Сергій Романюк і начальниця відділу фінансів Олена Бондарук. До складу колегії також включили начальників місцевих відділів Нацполіції Василя Майданюка і Служби безпеки України Сергія Майбороду, володимир-волинського міського голову Ігоря Пальонку та очільника  Зимнівської тергромади В’ячеслава Католика.

Обговорювали стан вакцинації в районі, дотримання екологічного законодавства, ведення мобілізаційної роботи, завдання системи територіальної оборони, яка лише вибудовується відповідно до нового закону «Про основи національного спротиву».

- реклама -

Де і як вакцинують в районі

Гендиректорка КП «Володимир-Волинський ЦПМД» Катерина Чубок доповіла, що на території відання центру діють 5 пунктів вакцинації – у кожній амбулаторії, а також дві мобільні групи, які здійснюють щеплення у чисельних колективах або виїжджають до маломобільних груп населення. Пункти працюють щоденно, без вихідних. А отримати у них вакцину будь-якого виробника, на вибір пацієнта, можуть і ті, хто приходить за попереднім записом, і ті, хто попередньо не реєструвався. Аби уникнути черг, вирішено відкрити два окремі входи до пунктів вакцинації. Нині її працівниками вакциновані  8807 громадян, з яких першу дозу отримали 5496, а дві дози – 3311. За бажанням ті, хто пройшов повний курс вакцинації, можуть отримати письмове свідоцтво про щеплення. У ЦПМД двічі вакциновані уже більше 60 відсотків працівників, окрім тих, хто нещодавно перехворів або має медичне відведення. Катерина Чубок принагідно зауважила,що дослідження показали, що від нового штаму коронавірусу «Дельта», чотири випадки якого, на жаль, виявлені у нашому районі, ефективною є вакцина «AstraZeneca».

У Затурцівській АЗПСМ, розповів її генеральний директор Борис Ковальчук, діє пункт щеплення та  виїзна бригада медиків. Як і передбачено планами, вакциновано більше 80 відсотків працівників шкіл, аби ці заклади з 1 вересня приступили до роботи в звичному режимі та не переходили на дистанційне навчання. Є й ряд проблем. Немає обміну інформацією між медзакладами або єдиного порталу зі списками вакцинованих, відтак у амбулаторії виявляють, що їхні мешканці вакцинуються у Локачах чи Луцьку. Крім того, закінчується вакцина, а на спецмедбазі її теж немає.

«Практично 80% працівників вакциновані в установах податкової, пожежної, поліцейської служб, військкомату та пенсійного фонду. Діють три пункти вакцинації та здійснює виїзди спеціальна бригада», – прозвітував гендиректор Іваничівського центру меддопомоги Роман Киця. А його колега з Локач Владислав Магновський зазначив, що в громаді пункти щеплень створені при двох амбулаторіях і так само одна бригада працює на виїздах, провакцинували 2372 осіб, з яких 908 – отримали дві дози вакцини.

Голова райдержадміністрації Юрій Лобач закликав усіх до співпраці у справі створення колективного імунітету – масової вакцинації громадян з метою  запобігання поширення вірусу.

Право на альтернативну службу

Нині на території району проходять альтернативну службу 36 осіб, восьмеро з яких були оформлені на службу в ході весняного призову. На осінній призов уже подані сім таких заяв. Особи з вищою освітою влаштовуються на роботу замість проходження строкової військової служби на 18 місяців, ті, у кого середня або професійна освіта, – на 27 місяців. Начальниця управління регіонального розвитку райдержадміністрації Світлана Мазурок зазначила, що  не всі громади відгукнулись на запит РДА, тож наявність місць для проходження альтернативної служби визначена лише у  кількох населених пунктах, найбільше їх у Нововолинську. Майже всі ті, хто просять районну комісію замінити їм строкову військову службу альтернативною трудовою діяльністю – це представники протестантських церков, які не мають шкідливих звичок і є відповідальними і дисциплінованими працівниками. Тож варто у кожній громаді визначити місця для проходження альтернативної служби. Саме це доручення й зафіксували у рішенні колегії.

Районний бюджет у перехідний період

Аналіз виконання районного бюджету новоутвореного району представила учасникам колегії начальниця відділу фінансів Олена Бондарук. Вона розповіла, що за  пів року дохідна частина бюджету становила 558,2 тисячі гривень, а за видатками – 2 мільйони 924,6 тисячі грн. Власні надходження склали 70,8 тисячі гривень, що становить  54% запланованих призначень, втім, це закономірно у зв’язку зі змінами в законодавстві та адміністративно-територіальною реформою. Наприклад, з нового року районний бюджет втратив податок прибуток від оренди цілісних майнових комплексів та надходження від надання послуг районним ЦНАПом, адже в кожній громаді створені власні центри надання адмінпослуг. 

А от бюджети територіальних громад за власними надходженнями виконано на 112%, додатково усіма  ними отримано 388 мільйонів гривень. Недоїмка утворилась лише в Литовезькій ТГ. Районна казна отримувала надходження від громад на отримання трудових архівів та на виконання ряду зобов’язань з соцзахисту населення. Видатки ж районного бюджету стосувались в переважно забезпечення зарплати та заходів районної ради.

Голова РДА Юрій Лобач зауважив, що не варто називати зменшення надходжень втратами, адже таким чином райдержадміністрація виконала завдання, поставлені керівництвом держави щодо передачі повноважень громадам.

Різне

Наприкінці засідання обговорено питання підготовки до відзначення Дня Незалежності України. Необхідно здійснити святкове оформлення населених пунктів громад району сіті-лайтами, білбордами та іншою візуальною продукцією з використанням комплексу образів, розроблених до головного свята держави. Готові макети сіті-лайтів та білбордів у форматі, пристосованому для виробників рекламної продукції, надіслані на електронні скриньки усіх рад.

З проханням посприяти у підборі кандидатури на заміщення вакантної посади директора КП «Районпроект» – підприємства, яке єдиним у районі спеціалізується на виготовленні будівельних паспортів, звернувся до представників громад заступник голови РДА Віктор Фіщук.

Голова РДА Юрій Лобачзакликав керівництво тергромад до спільної роботи над організацією фестивалю традиційної культури «Український коровай-сузір’я», який протягом 13 років  відбувався у Володимир-Волинському районі, а тепер має всі шанси стати візитівкою району об’єднаного.

Юлія ПАШКОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 3 =