Новини

Оновлення депутатського корпусу, перейменування Петрового та готовність до зими

Самоврядування
132 переглядів

На пленарному засіданні п’ятнадцятої за рахунком сесії районної ради восьмого скликання минулої п’ятниці розглянули близько десяти питань, цього разу обійшлося без дискусій та обговорень, депутатських запитів теж не було.

Секретарка районної територіальної виборчої комісії Валентина Лах зачитала постанову про реєстрацію депутатами районної ради Олега Франчука і Олега Приступчука від партії «За майбутнє» після складання таких повноважень Світланою Семченковою і Тетяною Азаркевич та Анни Юхимюк від «Європейської солідарності», яка замінить Олексія Сараванського. У зв’язку із цим внесли зміні  у склад постійних комісій райради. Так, Олег Франчук працюватиме у комісії з питань освіти, культури, духовності, охорони здоров’я, материнства, у справах молоді та соцзахисту населення, а Олег Приступчук та Анна Юхимюк – з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Достроково припинили депутатські повноваження Валентина Вірковського, обраного від партії «За майбутнє», за його заявою. Як пояснив голова районної ради Віктор Хиць, причиною складання мандату Валентин Вірковський назвав те, що хоче повністю зануритися у виконання обов’язків методиста спортивного ліцею та очільника ЖФК «Ладомир», тож попросив це питання розглянути без його присутності і підтримати.

Про готовність бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період поінформував начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства РДА Анатолій Матвіюк. Це питання, розглянуте попередньо на комісії, зауважень не мало, тож його розглянули у порядку «запитання-відповіді». Депутат Юрій Динько звернув увагу, що в Іваничівській громаді вже понад рік триває конфлікт між місцевою владою і підприємством, що надає послуги з теплопостачання, тож  поцікавився, чи будуть  соціальні установи та жителі з теплом? Доповідач пояснив, що голова громади надала інформацію про готовність котелень до опалювального сезону й він уже стартував. Анатолій Матвіюк зазначив, що на п’ятницю у районі було запущено 77,9 відсотка котелень. Усі  забезпечені резервними джерелами живлення на випадок перебоїв з електропостачанням.

Начальник районної військової адміністрації Юрій Лобач поінформував про стан захисту об’єктів критичної інфраструктури. Окремо наголосив, що у районі продовжують фіксувати випадки шахрайських дій, коли невідомі, представляючись очільником РВА, телефонують до підприємців, жителів Володимирщини, видурюючи кошти буцімто на підтримку військових. Юрій Лобач наголосив, що ні він, ні хтось із працівників РВА дзвінків з подібними проханнями не здійснюють, тож закликав депутатів та представників громад поширити у ОТГ інформацію про такі випадки шахрайства, щоб кожен, хто зіткнеться з подібним, повідомляв у правоохоронні органи.

Депутати затвердили ррограму забезпечення діяльності трудового архіву району на 2024-2026 роки, який знаходиться у місті Володимирі, перебуває у підпорядкуванні райради, а фінансується бюджетами Устилузької міської, Зимнівської та Оваднівської сільських рад. Орієнтовний обсяг її фінансування на три роки становить 884, 5 тисячі гривень.

Заслухавши голову Поромівської громади Олега Савчука, який повідомив, що  більшість жителів села Петрове прийняли рішення про повернення йому історичної назви – Цуцнів, депутати проголосували за порушення клопотання перед обласною радою щодо внесення подання до Верхової Ради України про перейменування цього населеного пункту. Таку назву село мало до 1958 року, а місцеві й досі у переважній більшості так  його і називають, не сприймаючи нав’язаної комуністичною владою назви Петрове. Мешкає у селі 180 осіб.

Підтримали депутати передачу з балансу районної ради на баланс військової частини А2892 багатофункціонального пристрою Canon. Також внесли зміни до деяких попередніх рішень райради, зокрема,  тих, що стосувалося реорганізації Іваничівської та Локачинської районних рад шляхом приєднання до Володимирської, а також до рішення про використання революційного червоно-чорного прапора ОУН на території району у дати, що пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби. У зв’язку із перенесенням відзначення свята Покрови, а отже і Дня захисників і захисниць України та Дня створення УПА з 14 на 1 жовтня, змінили дату у документі

Підготовлене звернення до президента України, Верховної Ради щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів знято з розгляду За ініціативою автора, адже воно втратило актуальність – законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб від зарплат військовослужбовців не прийнято.

У «різному» Віктор Хиць порушив питання подальшого розташування скотофуражного ринку, адже ділянка, на якій раніше здійснювалася торгівля, забудовується і  попросив присутнього на сесії секретаря міської ради Івана Юхимюка розглянути варіанти обрання іншого місця для торгівлі сільгосппродукцією.

Насамкінець депутатам нагадали про вимоги до декларування доходів за попередні роки.

Валентина ТИНЕНСЬКА

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up