Новини

Оновлення міських рад польських міст і підтоплення в англійському Нерсборо

Міста-партнери, Новини
171 переглядів

Втретє бурмістром Мальборка обрано Марека Хажевського

У понеділок відбулась установча сесія оновленої Мальборської міської ради. Новообрані радники склали присягу і провели перше голосування.

Головою міської ради Мальборка став Яцек Марковський, його заступниками будуть Моніка Собчинська та Йоанна Іглійська. Склав присягу і починає втретє почесну роль бургомістра Мальборка на наступний термін 2024-2029 років Марек Хажевський (на головному фото). «Ще раз хочу подякувати жителям за довіру. Заявляю, що буду співпрацювати з усіма особами та усіма суб’єктами, для яких важливий добробут міста», – написав у фейсбуці бурмістр.

Вперше у Грубешові обрали мера в першому турі

Розпочала роботу оновлена міська рада у Грубешові. До виконання обов’язків узялися 15 радників, які протягом наступних п’яти років займатимуться місцевими справами.

Марта Маєвська продовжить обіймати посаду мера. Вперше в історії міста мер продовжить свою функцію в наступній каденції, також вперше у Грубешові обрали очільника у першому турі. «Протягом останніх кількох років ми разом будували фундамент для розвитку нашої громади. Завдяки співпраці з жителями, міською радою та місцевими установами я показала, що знаю і розумію потреби мешканців і що реалізовую місію місцевого самоврядування. Тепер прошу спільного бачення і продовження цієї співпраці», – написала Марта Маєвська у фейсбуці.

 День Конституції у Ленчиці

 У 233-ю річницю прийняття Конституції урочистості у Ленчиці відбулися на площі Тадеуша Костюшка. Учні школи № 3 представили глядачам патріотичну програму, яка перенесла усіх у минуле та продемонструвала визначні події знакового 1791 року.

Опісля на площу вийшла почесна рота першої авіаційної ескадрильї Ленчицького регіону з Лєзниці Великої, після чого відбулася військова церемонія.  Кульмінацією уросистостей стала Свята Меса за батьківщину, яку очолив декан Славомір  Соберайський у співслужінні очільника Бернардинського монастиря Францішека Зємкевича та отця Луцюша Вілька.

 У Кентшині – новий мер

У Кетшинській ратуші відбулося перше засідання оновленої міської ради. Нові радники та міський голова отримали свої посвідчення від голови виборчої комісії  Войцеха Ващука.

Колишній бургомістр Ришард Генрик Нєдзюлка передав новообраному меру Кетшина Каролю Лізурею символи влади. Відбулася урочиста присяга. Участь у заході взяли також Мацей Врубель, депутат Сейму Республіки Польща, сенатор Йоланта Піотровська. У результаті таємного голосування головою нової міської ради став Даріуш Дучек, а віце-головами – Маріан Торуньскі, Маріола Матіясек та Агата Ковальська-Скорка. «Ще раз дякую за потужну довіру, яку ви висловили мені. Пам’ятайте, що двері мого офісу завжди відчинені для вас. Дякуємо нашим гостям, що знайшли час відвідати нас під час сесії», – написав у фейсбуці Кароль Лізурей.

 У Цвікау готуються до 130-річчя мобільності

У Цвікау повідомили про неординарну дату – день народження місцевого трамвая: у квітні 1894 року у місто доставили перші вагони, а 6 травня 1894 року о 5.14 офіційно розпочався рух між залізничним вокзалом і головним ринком.

Нині муніципальна транспортна компанія Цвікау перевозить загалом близько 8,9 мільйона пасажирів на рік, близько 70 відсотків із яких – у трамваях. 130-річчя цієї події відзначатимуть у вихідні 25 та 26 травня в депо на Шляхтхофштрассе з різноманітною програмою. Ця дата також вважається початком днів мобільності. Зацікавлених запрошують ознайомитися, як виглядають трамваї різних поколінь зблизька і дізнатися захопливі факти про технології та історію цього виду громадського транспорту. У програмі святкування – хрещення нового трамвая, екскурсія майстернею, конкурс «Кращий водій трамвая Цвікау», парад транспортних засобів, а також екскурсії містом на історичному автобусі Ikarus, спеціальні поїздки на історичному трамваї та інше.

 Жителів Расейняя запрошують здати іспит на громадянство

 14 травня мешканців Расейняя запрошують вперше узяти участь в іспиті на громадянство.

«Що означає бути громадянином і як я можу зробити свій внесок у захист і добробут держави прямо зараз? Це дуже часті запитання в нинішньому контексті геополітичних викликів, тому Міністерство національної оборони Литовської Республіки вперше організовує іспит на громадянство для широкої громадськості», – повідомляють на фесйбук-сторінці міста. Іспит відбуватиметься дистанційно, зараз триває реєстрація його учасників.

 У Нерсборо підтоплені будинки та дороги

Після раптових повеней в Нерсборо підтоплені будинки, а також під водою опинилися дороги.

Раптова та сильна злива змусила мешканців деяких вулиць залишити домівки. Менш ніж за годину випало майже два дюйми дощу. Наслідки стихійного лиха допомагали ліквідувати рятувальники, які відкачували воду. Рада Північного Йоркширу заявила, що повінь у Нерсборо була спричинена сильним дощем, а не виникла через стан каналізації. Постраждали близько 30 будинків. Виступаючи від імені залучених агенцій, керівник станції пожежно-рятувальної служби Дейв Діксон сказав у своїй заяві, що швидкість і потужність сильного дощу призвели до затоплення деяких будинків і перевантаження місцевих дренажних систем на деякий час. Два вразливі домогосподарства були евакуйовані до тимчасового житла, деякі люди вирішили полишити домівки, але більшість залишилися, оскільки вода не потрапила до їхніх асель, або вони вважали за краще піднятися нагору в безпечне місце.

Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА

Коментарі
Теги: Міста-партнери Володимира
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up