На головну Новини «Оповідки старого міста» презентували у КМЦ

«Оповідки старого міста» презентували у КМЦ

86

Художню книгу для дітей «Оповідки старого міста», у якій зібрані авторські оповідання й легенди про історію Володимира, представили минулої суботи на Малій сцені театру-студії «Різнобарв’я» у культурно-мистецькому центрі.

Презентація відбувалася у театралізованому форматі, організувати її допомогли актори й режисер-постановник театру Лариса Половньова. Чудове музичне тло, яке допомагало налаштуватися на атмосферу давнини, створили учасники ансамблю «Секвенція» дитячої музичної школи під керівництвом Ольга Редько.

- реклама -

Співробітниці ДІКЗ «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва та Орися Вознюк розповіли, як виникла ідея створення книжки. Початково, зазначає ініціаторка цього проекту Світлана, видання мало бути об’ємнішим і містити більше текстів. Але потім авторки зрозуміли, що починати варто з кількох невеликих збірок. До першоїчастини цієї книжки Світлана та Орися написали чотири оповідання, засновані на реальних подіях і з персонажами, які були справжніми історичними особами. До слова, героїня одного з цих оповідань, дівчинка Наталочка з «Просвіти», – Наталя Назарівна Грабарчук – теж завітала на презентацію.

До другої частини  збірки  ввійшли легенди про відомі пам’ятки Володимира і видатних людей, які пов’язані із містом, написані учнями міських шкіл. Серед тих, хто взявся художньо переосмислити історію рідного краю, – учні 11-х, 9-х та 6-х класів ЗОШ № 5, ЗОШ №1, а також четвертокласниця ліцею «Центр освіти». Кожен з юних авторів розповів про те, що його надихнуло до створення своєї легенди,  а також зачитав свій твір або уривок із нього.

Оригінальні ілюстрації до збірки створила художниця Алла Марковська. Її графічні роботи на історичну тематику ідеально доповнюють оповідання й легенди. Опрацюванням і редагуванням тексту займалася вчитель ЗОШ №5 імені Анатолія Кореневського Наталія Самрук.

«Оповідки старого міста» – це збірка великого формату у доброякісному поліграфічному виконанні. Вартість одного примірника – 75 гривень, але, переконалися ті, хто побував на презентації, вона того варта. Адже це перша книжка, яка цікаво і доступно знайомить юних читачів з історією рідного краю. Придбати «Оповідки старого міста» можна у приміщенні ДІКЗ «Стародавній Володимир».

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 + тринадцять =