Новини

«Оповідки старого міста» презентували у КМЦ

Архів
5 переглядів

Художню книгу для дітей «Оповідки старого міста», у якій зібрані авторські оповідання й легенди про історію Володимира, представили минулої суботи на Малій сцені театру-студії «Різнобарв’я» у культурно-мистецькому центрі.

Презентація відбувалася у театралізованому форматі, організувати її допомогли актори й режисер-постановник театру Лариса Половньова. Чудове музичне тло, яке допомагало налаштуватися на атмосферу давнини, створили учасники ансамблю «Секвенція» дитячої музичної школи під керівництвом Ольга Редько.

Співробітниці ДІКЗ «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва та Орися Вознюк розповіли, як виникла ідея створення книжки. Початково, зазначає ініціаторка цього проекту Світлана, видання мало бути об’ємнішим і містити більше текстів. Але потім авторки зрозуміли, що починати варто з кількох невеликих збірок. До першоїчастини цієї книжки Світлана та Орися написали чотири оповідання, засновані на реальних подіях і з персонажами, які були справжніми історичними особами. До слова, героїня одного з цих оповідань, дівчинка Наталочка з «Просвіти», – Наталя Назарівна Грабарчук – теж завітала на презентацію.

До другої частини  збірки  ввійшли легенди про відомі пам’ятки Володимира і видатних людей, які пов’язані із містом, написані учнями міських шкіл. Серед тих, хто взявся художньо переосмислити історію рідного краю, – учні 11-х, 9-х та 6-х класів ЗОШ № 5, ЗОШ №1, а також четвертокласниця ліцею «Центр освіти». Кожен з юних авторів розповів про те, що його надихнуло до створення своєї легенди,  а також зачитав свій твір або уривок із нього.

Оригінальні ілюстрації до збірки створила художниця Алла Марковська. Її графічні роботи на історичну тематику ідеально доповнюють оповідання й легенди. Опрацюванням і редагуванням тексту займалася вчитель ЗОШ №5 імені Анатолія Кореневського Наталія Самрук.

«Оповідки старого міста» – це збірка великого формату у доброякісному поліграфічному виконанні. Вартість одного примірника – 75 гривень, але, переконалися ті, хто побував на презентації, вона того варта. Адже це перша книжка, яка цікаво і доступно знайомить юних читачів з історією рідного краю. Придбати «Оповідки старого міста» можна у приміщенні ДІКЗ «Стародавній Володимир».

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up