Новини

Осінь із передплатою і днем народження газети

Архів
82 переглядів

Щороку осінь приходить у газети з відповідальною для них порою – розпочинається передплата на наступний рік, а отже, формується основа для розвитку, забезпечення умов для подальшого функціонування видання.

Коли Укрпошта ще влітку вимагає визначитися з ціною, аби включити видання до передплатного каталогу, то спрогнозувати  це завжди було важко, а за теперішніх непростих обставин і поготів. Можна було б бідкатися, що папір подорожчав удвічі і за його тонну, яку ми докупляли до цьогорічних запасів, які  зробили ще у січні, довелося заплатити 45 тисяч гривень, що друкарня, хай і не набагато, але  підняла  ціну за  послуги, що газ у приміщенні редакції відключили, аби при теперішній ціні на нього «не вилетіти у трубу», що зарплата так собі… Але у країні війна, і всі ці труднощі  так тьмяніють на фоні того, що наші  земляки життям платять за мирне життя на своїй землі, що бійці не зважають на негоду і холод у окопах і мужньо протистоять агресору, а тисячі волонтерів, як можуть, підтримують і армійців, і постраждалих від обстрілів та окупації співвітчизників.

Отож, попри всі негаразди, ми теж стійко триматимемо свій інформаційний фронт. Найперше разом з вами, шановні  наші читачі. Бо саме ви є тією потужною і фінансовою, і моральною підтримкою, яка допомагає газеті щотижня виходити у світ. А ще цього року  ми чи не вперше відчули підтримку колег з журналістських організацій, а за їх посередництвом – і міжнародної спільноти. Бо гранти і від Тернопільського прес-клубу, і від Української Асоціації медіабізнесу допомагають нам  цього року втриматися на плаву, вишукуємо й інші варіанти такої підтримки.

На жаль, реалії такі, що багато видань, зокрема і у сусідніх регіонах, вимушені призупиняти вихід. Хтось переходить у онлайн, хтось взагалі планує згорнути діяльність. Активніше розвивати сайт старається і редакція нашої газети, однак від друкованої версії «Слова правди» не відмовлятимемося. Ці дві форми подачі інформації, на нашу думку, мають не заперечувати, а доповнювати одна одну.

Передплатну ціну на газету на наступний рік ми підвищили чисто символічно, вона з урахуванням  доставки, але без плати за оформлення залишається доступною для різних категорій наших читачів – 38 гривень 40 копійок на місяць.

Пошта кілька тижнів тому вже дала офіційний старт передплатній кампанії, однак із попередніх років знаємо, що її розпал буде ближче до закінчення року. Але вибір на користь «Слова правди» з-поміж інших радим зробити заздалегідь  і за принципом: газет багато, а найближча – одна. І хто, як не вона, розповість про події і людей у нашому місті та районі, про бійців, які нас захищають на передових рубежах, про тих, хто наближає нашу Перемогу у тилу, і ще багато чого.

Інформаційні технології  зазнають кардинальних змін, газеті важко змагатися в оперативності з інтернет-виданнями, але і таку форму подачі інформації рано списувати у архів. Так, тиражі тепер не ті, що кілька десятків років тому, але радує, що, попри всі нарікання на, м’яко кажучи, не вельми ефективну поштову доставку, тираж «Слова правди» залишається стабільним навіть у часи воєнного стану.

А ще осінь приходить до газети з її особистим святом – 4 жовтня «Слову правди» виповнюється 83 роки. Вони були різними у її біографії, віддзеркалюючи події різних епох. Але годі знайти книгу чи інше видання, які могли б позмагатися у відображенні подій у регіоні з десятками газетних підшивок.

Їх трохи менше, як 83. Деякі загубилися у буремні часи, у роки окупації газета  кілька років не виходила. Але у кожну вкладена  нелегка праця  журналістів різних поколінь, без перебільшення, фанатів своєї справи. Такими є і нинішні наші працівники.

Тож із днем народження тебе, газето. Побажання  напрошується банальне – дай, Боже, тобі  століття зустріти!

Антоніна МИХАЛЬЧУК,

редакторка газети “Слово правди”.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up