На головну Новини Особливості монреальського карантину: закордонні враження нашої землячки

Особливості монреальського карантину: закордонні враження нашої землячки

163

Володимирчанка Лариса Фуга нині перебуває у рідні в канадському Монреалі, найбільшому місті провінції Квебек. Вона розповіла про особливості тамтешнього карантину і про те, як ситуація з коронавірусом ударила по місцевому бізнесу.

“Ситуація в Монреалі, як і кругом зараз, дуже напружена. Строгий карантин, але без паніки. Люди не залякані. Розуміють, що карантин для того, щоб хворобу розтягнути в часі, аби не були забиті лікарні і вистачало на всіх лікарів. Інакше не буде можливості надавати повноцінне лікування хворим. Усі спокійно дотримуються правил. Гуляти дозволяють, але не підходити ближче, як на 2 метри до зустрічної людини. Зачинено все, крім лікарень, аптек, великих продуктових супермаркетів. Товари, в основному, замовляють з доставкою. Ця послуга, ще здавна, тут дуже розвинена і дуже зручна. Привозять замовлення, ставлять коробки на порозі, один дзвінок у двері – і вони їдуть. За день під дверима може назбиратись по кілька коробів. Цікаво, що тут ніде біля будинків на вулицях немає огорож і ніхто не переживає, що щось пропаде.

- реклама -

В аптеках, магазинах, лікарнях біля реєстратур наклеєні на підлозі квадрати через 2 м, у яких можна чекати черги. Стільці для очікування теж розставлені через 2 м. Тестів вистачає для всіх. Тестують навіть з легким кашлем. Лікарні не приймають хворих з симптомами простуди, подібними на коронавірус. Щоб убезпечити своїх хворих. Для цього в Монреалі виділені чотири великих клініки, які на території своїх парковок (а вони там величезні) розгорнули переносні госпіталі, направили туди лікарів із інших клінік і там приймають і лікують пацієнтів з симптомами коронавірусу. Це для того, щоб уберегти своїх пацієнтів у стаціонарах з різними іншими хворобами. В усіх лікарнях у дверях стоїть повністю у захисному костюмі і масці черговий дезінфектор, який слідкує, щоби при вході відразу мили руки дезінфікуючою рідиною, і протирає тією ж рідиною ручки на дверях, за які брався руками пацієнт при вході. Кожного дня дають зведення по району Квебек (як у нас область) про кількість хворих. У Квебек входять міста Оттава, Монреаль, Квебек та ін. Звіт про кількість кейсів, які добавляються щодня. Кейс – це вже протестований і підтверджений діагноз. В самому Монреалі добавлялось щодня від 100 до 200. Було і 60. Ми живемо на Південному березі річки Ів Сен Лоран (святого Патріка), тут значно менше випадків, але є.

Останніми днями тенденція захворювання ніби пішла на спад, дякувати Богу, саме по Квебеку. Кілька днів тому було 900, 600, вчора 450 нових хворих.

Значні проблеми в економіці. Позакривались великі компанії (відповідно, звільнено багато людей), деякі з них взагалі збанкрутували. Для прикладу, знаменитий монреальський цирк Дю Солей звільнив 70% людей. Всі виступи скасовані, оплачувати немає чим. Багато своїх працівників позвільняли авіакомпанії.

Криза гряде, звичайно, нищівна. В Торонто, наприклад, уже закрилось 10 відсотків ресторанів назавжди. Хтось масштабно скорочує працівників, менші фірми ще тримаються на доставках. Що буде в результаті, тільки час покаже.

Але паніки немає. Люди чудово розуміють і усвідомлюють, що це не є щось страшне, дуже адекватно і спокійно ставляться до ситуації. Виконують вимоги і чітко дотримуються правил гігієни під час епідемій. І ніякого страху.

Дехто із моїх знайомих у Володимирі дуже налякані саме тим, що містяни або ті, що повернулись в Україну з інших країн, не дотримуються правил карантину і самоізоляції. А тут, власне, не тривожить саме це, бо люди дуже дисципліновано дотримуються правил карантину. І це заспокоює. Ніхто нікого не наражає на ризик, хоч і масок не носять. Бо їх у Канаді просто не вистачає. Був укладений договір з американською компанією, яка займалась поставками масок по всьому світу, але Трамп зараз відмовив у постачанні масок в Канаду, чим добряче зіпсував відносини. Тому що є державні замовлення, які штати повністю не вибирають. І тепер у цій компанії проблеми з надлишком масок. Так що ляпи бувають не тільки в нас, просто не так багато”, – розповіла пані Лариса кілька днів тому. А головне – поділилась доволі втішною новиною: уже кілька днів поспіль рівень захворюваності на covid-19 у Квебеку іде на спад.

Підготувала Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 × три =