Новини

Освітній «круглий стіл» у Зимнівській ОТГ

Архів
3 переглядів

У Зимнівській ОТГ  за «круглим столом»  зібралися керівники органів управління освітою в громадах та керівники шкіл 19-го округу, говорили  про розвиток галузі освіти в ОТГ.

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк  відзначила, що без комунікації і передачі досвіду процес розвитку освіти в ОТГ гальмуватиметься. Помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч зазначив, що народний депутат підтримує розвиток свого округу, а питання розвитку освіти – це одне з найголовніших нині.

У рамках процесу децентралізації влади в Україні відбувається активне утворення об’єднаннях громад, освітніх округів та опорних навчальних закладів,  які створюються для рівного доступу усіх дітей до доброякісної освіти, раціонального і ефективного використання ресурсів. У 19-му окрузі процес створення системи опорних закладів і їхніх філій уже запущено.

Заступник начальника управління освіти, науки та молоді ОДА Тетяна Соломіна розповіла про реформу, про нові функції і повноваження органів управління освітою в ОТГ.  Голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик  наголосив, що після об’єднання громада вирішила розвивати освіту. У розвиток цієї галузі за два роки вкладено до  10 мільйонів гривень з бюджету розвитку.

Освітяни  обговорили багато тем, зокрема ідею створення опорних шкіл як «точок прориву» і шанс рівного доступу до доброякісної освіти сільських дітей, про  що  розповів  директор НВК с. Льотниче Сергій Будцев,  а директор ООЗ НВК  с. Зимне Юлія  Степанюк розробила «дорожню карту» створення опорної школи. Виконуюча обов’язки начальника гуманітарного відділу Зимнівської ОТГ Олена Гус ознайомила з етапами  організації інклюзивного навчання як  комплексного процесу забезпечення рівного доступу до доброякісної освіти дітей з особливими освітніми потребами,  а завідувач методкабінету Юрій Матвіюк розповів про організацію методичного супроводу в ОТГ.

Завершився круглий стіл дискусією «Громадська рада  при   управлінні освітою в ОТГ  чи батьківські комітети при освітніх закладах?», де  переваги та недоліки змоделювала Валентина Степюк.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up