Новини
Сьогодні
14.10.2024

“Пам’ять крові” і «Десять гріхів» майже одночасно побачили світ

Архів
131 переглядів

Волинські письменники Юрко Вовк та Андрій Криштальський, чиї книги неодноразово ставали бестселерами, презентували нові романи у Володимирі-Волинському   за сприяння адміністрації ДІКЗ «Стародавній Володимир». Колеги по перу часто влаштовують спільні зустрічі із читачами, адже давно товаришують, пишуть на схожу тематику та й книги їхні виходять друком майже одночасно. Так і цієї весни з різницею всього у декілька днів побачили світ романи Юрка Вовка «Пам’ять крові» та Андрія Криштальського «Десять гріхів».

Одним із перших, хто прочитав рукопис «Пам’яті крові» – книги, присвяченої «війні у війні» поляків та українців на Волині, а саме на теренах Володимирщини, був Андрій Криштальський, тож він охоче поділився враженнями із присутніми на презентації шанувальниками української літератури.

   – У романі «Пам’ять крові» – історії реальних людей про їхнє життя, про дружбу, кохання та те, як все змінилось під впливом воєнного лихоліття, котре знищує усе на своєму шляху. Сюжет розгортається зі страшною невідворотністю, коли, перегортаючи кожну наступну сторінку, очікуєш, що це страхіття от-от розпочнеться. Ця книга вийшла дуже вчасно, адже знаємо, яку політику нині ведуть у Польщі, знову розбурхуючи цей конфлікт, – зазначив пан Криштальський.

Події книги «Пам’ять крові», яку автор написав за три місяці, засновані на реальних фактах, які записані зі слів свідків тих страшних подій краєзнавцем Ярославом Царуком та членів родини самого автора. Описані у книзі жахіття – це те, що пережили мешканці сіл Володимирщини – поляки та українці, які досі жили мирно, як сусіди. Як зазначив Юрій Зилюк, котрий пише під псевдонімом Юрко Вовк, обрав саме таку локацію для свого сюжету недаремно, адже на Володимирщині народилась його мама і тут він провів дитинство, тож вважає цей край своєю другою малою батьківщиною.

   – Вирішив написати цю книгу, тому що частково відчуваю борг перед родиною, багато членів якої загинуло від рук польських екстремістів. Також хочу віддати данину пам’яті Волині, яка мене народила і виховала. Я дуже багато їздив по світу, але завжди прагнув сюди повернутись. Тож відчуття такого обов’язку привело до написання саме цієї книги, заради якої відклав вже наполовину написану іншу, – розповів Юрій Зилюк.

Наголосив письменник і на тому, що книга «Пам’ять крові» – це аж ніяк не відповідь на рішення польського Сейму щодо геноциду, який нібито чинили українці над поляками, як це висвітлювали деякі медіа, адже планував написати щось подібне вже довгий час. Оскільки  це і особиста трагедія його родини, і усієї Волині загалом. На думку автора, про «війну у війні» не варто висловлюватись однозначно, звинувачуючи лише одну зі сторін, натякаючи на покаяння, адже тут немає лише білого чи чорного.  Адже були злочини, як з одного, так і з іншого боку. І, зрештою, ми приречені прийти до порозуміння, вважає Юрій Зилюк.

Письменники розповіли, що спільно працювали над сценарієм документально-художнього фільму про Волинь, аби показати український погляд на ці події. Саме волиняни, мають стати ініціаторами і головними дослідниками тих трагічних сторінок історії, вважають Юрій Зилюк та Андрій Криштальський. Та поки що держава не виділяє кошти на цей важливий фільм.

На зустрічі із читачами у КМЦ презентували  і книгу «Десять гріхів» Андрія Криштальського, автора національного бестселеру «Чорноморець, матінко», який за успішністю порівнюють зі «Століттям Якова» Володимира Лиса. Нова книга письменника – захоплюючий пригодницький детектив про чотирьох луцьких дівчат, котрі змушені були виживати усіма можливими способами в роки Другої світової війни та відчайдушно намагались віднайти скарб, про який їм розповіла єврейка.

Під час презентації слово надали і краєзнавцю Ярославу Царуку, який вже протягом багатьох років досліджує польсько-українську війну. Він озвучив кілька важливих цифр – за приблизними підрахунками  на Волині загинуло 6500 поляків та 9300 українців. Йому приємно, що результатами цих досліджень з успіхом скористався письменник Юрко Вовк, доносячи правду до більш широкого кола. Після серії запитань, які читачі задавали письменникам, відбулась автограф сесія, під час котрої, немов гарячі пиріжки розійшлись книжкові новинки відомих волинських авторів, так і більш давні їхні книги.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: Андрій Криштальський, КМЦ, книги, презентація, Тетяна Ізотова, Юрій Зилюк, Юрко Вовк
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up