Новини

Пам’ятна дошка прикордонникам стала експонатом обласного музею

Архів
1 переглядів

Прикордонники Володимир-Волинського 90-го прикордонного загону у червні 1941 року одними щ перший вступили в бій з німецько-фашистськими загарбниками, захищаючи землю України від ворога. У 1988 році населення міста на честь 1000-ліття та вшанування пам’яті загиблих воїнів встановило пам’ятну дошку на приміщенні, до колись розташовувався штаб прикордонного загону.

Проте вже цього року міськвиконком, спираючись на Закон України «Про декомунізацію» вирішив зняти пам’ятну дошку (хоч закон до цього  і не примушував). Історичний музей імені Омеляна Дверницького, куди дошку помістили на зберігання, передав її у якості експонату Волинському регіональному музею українського війська та військової техніки у Луцьку.

Аби знак зайняв гідне місце на території музею, чимала старань доклали лучани. В тому числі обласна рада ветеранів війни та праці, зокрема заступник голови Геннадій Гунько, краєзнавець Сергій Ричко, голова наглядової ради ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха та інші. За що їм вдячні жителі Володимира-Волинського та Устилуга.

Урочисте відкриття відбулося у рамках відзначення Дня звільнення України від фашистських загарбників. У виступах учасників мітингу відзначалося велике значення турботи волинян за збереження пам’яті про тих, хто, жертвуючи життям, намагався зупинити ворожу навалу. Тепер лучани і гості міста, відвідуючи музею, зможуть побачити цю пам’ятну дошку, яка раніше була розміщена у нашому місті на вул.Устилузькій, 2.

Микола СЕЛЕЦЬКИЙ,

заступник голови міськрайонної організації ветеранів війни та праці.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up