Новини

Пам’ятні дошки офіцерам, що навіки лишились у списках 14-ї бригади

Архів
7 переглядів

  У пункті постійної дислокації 14-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Захід», у розташуванні одного з підрозділів частини урочисто відкрили меморіальні дошки військовослужбовцям 51-ї ОМБр, на базі якої було сформованого нашу 14-ку, начальнику протиповітряної оборони 51-ї  ОМБр підполковнику Василю Спасьонову та командиру  першої зенітної батареї зенітного ракетного дивізіону бригади майору Олексію Шепелюку, які  полягли у боях за Україну в 2014 році …

Підполковник Василь Спасьонов загинув 23 липня поблизу міста Лисичанськ на Луганщині, коли очолювана ним штурмова група потрапила в засідку і опинилася під  круговим вогнем.   Згідно з Указом Президента України  він посмертно нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня, він є Почесним громадянином Володимира-Волинського, нагороджений почесними нагрудними знаками «За оборону міста Рубіжне», «За мужність і відвагу».

Майор Олексій Шепелюк загинув 26 серпня поблизу села Дзеркальне Донецької області під час обстрілу опорного пункту ворогом. Він  посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, нагрудним знаком «За мужність і відвагу».

Обидва вони навіки зараховані до списків 14-ї окремої механізованої бригади.

Церемонія відкриття пам’ятних дошок загиблим героям відбулася за участю їхніх рідних, побратимів, друзів, військовослужбовців 14-ї ОМБр, представників міської влади, духовенства.  Панахиду за загиблими відправив єпископ Володимир-Волинський і Турійській Матфей, який закликав усіх до молитви за спокій душ загиблих героїв.

   Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук вклонився вдовам і дітям полеглих у боях за Україну, зазначивши, що турбота про родини загиблих – першочергове завдання для міської влади.

Тимчасово виконуючий обов’язки командира 14ї  ОМБр майор Андрій Якімков, взявши слово, відзначив, що мав честь служити пліч-о-пліч із Олексієм Шепелюком та Василем Спасьоновим – людьми та офіцерами з великої літери:  «Їхні імена, як навіки зарахованих до списків військової частини, звучать у цих стінах щоденно. Заради їхньої світлої пам’яті, заради майбутнього їхніх дітей ми, твердою рукою тримаючи зброю, зробимо все для перемоги й миру в Україні».

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up