Новини

Парламент підтримав закон про добровільну мобілізацію засуджених

Лайфстайл, Новини
174 переглядів

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт, який передбачає добровільну мобілізацію окремих категорій ув’язнених. Потенційний ресурс людей, яких можна мобілізувати, 15 – 20 тисяч осіб. Це ті, хто виявить бажання вийти із в’язниці і приєднатися до Сил оборони.

Цей законопроєкт  уже давно перебував у стінах парламенту, проте лише 8 травня за нього проголосували. Його має підписати президент, а вже згодом він набере чинності.

Особи, які засуджені за певний тип злочинів, матимуть право подавати клопотання про вступ до ЗСУ на контракт. Однак це стосується не всіх. Якщо залишилося відбувати покарання більш ніж три роки або засуджений за тяжкий злочин на кшталт умисного вбивства, поєднаного із проникненням у приміщення або зґвалтуванням, такі особи не матимуть право подавати клопотання,.

Особа, яка має право подати клопотання, звертається із запитом або в ТЦК, або у рекрутингові центри при виправних колоніях, де можна ознайомитися із вакансіями від Збройних сил і вибрати якусь із них. Після цього подається звернення до суду із клопотанням про бажання вступити у Збройні сили на контракт. Суд видає відповідне рішення, яке скеровується у територіальний центр комплектування. Після набрання чинності рішення така особа має бути доставлена Національною гвардією до терцентру комплектування, аби укласти контракт, який діє до завершення воєнного стану.

Якщо особа, яка уклала контракт або отримала рішення суду про умовне дострокове звільнення, ухилилася від виконання контракту, їй передбачена відповідальність від 5 до 10 років позбавлення волі.  Також може бути врахований раніше невідбутий термін, за який умовно достроково була звільнена.

Однією із пересторог в законопроєкті, є те, що відпустку добровільно мобілізованим засудженим не надаватимуть, оскільки за ними складно буде простеживати. Попри це, такі особи мають право на всі гарантії, визначені законом України про соціальні та правові статуси військовослужбовця.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up