Новини
Сьогодні
20.07.2024

Парламент розглядає потребу створення військової поліції

Лайфстайл, Новини
98 переглядів

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт про створення військової поліції.

Метою законопроєкту є створення законодавчих підстав та правових засад діяльності військової поліції як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до складу сектору безпеки і оборони, та  основним своїм завданням має забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони України, Збройних силах України та Державній спеціальній службі транспорту.
Документом пропонується створити військову поліцію на базі Військової служби правопорядку у ЗCУ.  Проєктом визначаються правові засади організації діяльності, її загальна структура, завдання та повноваження.
Передбачається, що військова поліція забезпечить превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню кримінальних та інших правопорушень у МОУ, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.
До повноважень такого органу входитиме фіксація злочинів, розшук і затримання військовослужбовців, захист прав військових за стандартом НАТО AJP-3.21.
Водночас структура забезпечуватиме правопорядок і військову дисципліну серед військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, а також  захист їхнього життя, здоров’я, прав і законних інтересів.

Коментарі
Теги: Військова поліція
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up