Новини

Парламентська грамота володимир-волинському “Дубу”

Архів
2 переглядів

95-річному ветерану УПА, громадському та військовому діячу з Волині – Петру Мартинюку – народний депутат Ігор Гузь вручив Почесну грамоту Верховної Ради України. Парламентар особисто відвідав станичного міської організації братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура у нього вдома.

«Петру Пилиповичу – 95 років. Його псевдо – «Дуб». У двадцять років він вступив до Організації Українських Націоналістів. Через рік після цього приєднався до  УПА. Учасник декількох боїв з німецькими військами. Був поранений, але не здався і працював у референтурі – пошук та мобілізація кадрів для УПА», – розповів нардеп.

Сам ветеран пригадав, що  він був заарештований радянськими органами,  після довгих допитів його етапували до Норильська, де відсидів 15 років. Не зламався і там. Був учасником повстання політичних в’язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.

«Після звільнення Петро Мартинюк повернувся до України, де знайшов дівчину Ольгу – теж колишню бранку «гулагів», і, як і обіцяв, одружився з нею. Вже в незалежній Україні не полишив громадсько-політичної діяльності, будучи обраним головою Братства УПА району. Не здається і зараз, маючи хороший життєвий запал та плани на майбутнє!» – каже парламентар.  З його слів, особисто знає Петра Мартинюка з 1999 року. «Мав за честь вручити йому почесну грамоту «За особливі заслуги перед українським народом» Верховної Ради», – зазначив обранець. Про це повідомляє прес-служба народного депутата

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up