Новини

Перегуки «старостинських хат» та «хвилинки щастя» Оваднівської громади

Архів
5 переглядів

На Івана Купала святкували День Оваднівської громади. На свято приїхали представники майже з усіх 18 сіл п’яти її сільрад, які влилися у ОТГ.

   Кожен старостинський округ відправив у Овадне свої делегації на чолі зі старостами, обов’язково – із короваєм. Творчі колективи закладів культури громади виступали з власними номерами, а потім  їх зведений хор разом заспівав гімн України – така подія у центрі ОТГ відбулась вперше, іще не доводилось усі талановиті голоси так зворушливо разом поєднати.

   Надзвичайно весело було дітлахам, адже для них працювали аніматори. У кожного була і своя «хвилинка щастя»: оваднівська бібліотекарка Оксана Цегловська в дитячій компанії підходила до людей із «кошиком щастя», якого наповнили вирізаними у формі серця чи то квітки записками із побажаннями чи передбаченнями. Провідний спеціаліст з питань культури сільської ради Наталія Шамріцька, яка й розповіла газеті про свято, поділилась змістом записки, що дісталась особисто їй: «Ви позитивна людина».

Усі старостинські округи мали на святі свої «світлиці-хати» із домашнім начинням. Отож, між ними якоїсь миті почались пісенні перегуки: закінчувала співати одна – починала інша.

   За словами Наталії Миколаївни, у будинку культури Білина ще поки немає керівника, та з творчою програмою впорались люди й самі: староста разом з односельчанами, у супроводі бубна та баяна, талановито виступили. «Не покинули наші люди ні пісні, ні танцю, ні гри», –  підсумувала пані Наталія.

   На сцені, що розташували на центральному стадіоні Овадного, виступали аматорські гурти «Джерело» з Красностава, «Вербиченька» з Верби, «Ягоденські свояки» з Ягідного, «Калинонька» зі Свійчева, а також дует «Два крила» (Овлочинська сільрада) та вокальний колектив «Оксамит» з Турійська.

   Виступав і заслужений артист України, володар гран-прі фестивалю «На хвилях Світязя» та переможець телепроекту «Шанс» Адам Горбатюк.

Подружжя Махонюків надало для святкового оздоблення вишивані рушники своїх дочок Світлани та Галини. Чудові роботи талановитих вишивальниць, які, на жаль, так рано пішли з життя, були оформлені у окрему виставку.

Ну і на святі смачно усіх годували. Військовики, що дислокуються на території громади, пригощали рибною юшкою та гречаною кашою із тушонкою, «Епікур» – смаженими крильцями, годував гостей свята і ліцей, словом, картопля, пиріжки, куліш – усього було людям вдосталь. Причому безплатно. Діяли і торгові точки, де можна було докупити кому чого бракувало.

Найактивніших учасників життя громади нагороджували подарунками, а завершили свято яскравою дискотекою.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up