Нове дослідження провели вчені з Університету Орегону. Вони з’ясували, що продуктивність працівників падає і залишається на низькому рівні протягом кількох тижнів після переведення годинників на літній час.
Про це пише ТСН.
Проаналізувавши дані про роботу 174 505 користувачів платформи GitHub, науковці зрозуміли, що продуктивність роботи в ранкові години знижується саме після переведення годинника навесні. Хоча працівники й часто намагаються компенсувати цю втрату протягом усього робочого дня, проте повністю відновити показники їм не вдається.
А ось повернення до зимового часу навпаки збільшує продуктивність на роботі. Науковці пов’язують цей факт з тим, що у людей з’являється можливість додаткового сну.
Результати цього дослідження впливають на економіку та добробут людей. Адже багато країн світу практикують переведення стрілок годинника двічі на рік. Тому висновки можуть стати ще одним аргументом на користь скасування такої практики.
Наприклад, в США законопроєкт про скасування щорічного переведення часу вже розглядають. А деякі штати, зокрема, Гаваї та Аризона, вже відмовилися від цього.
Вчені стверджують, що перехід на літній час не виправдовує економії електроенергії та ще й негативно впливає на продуктивність і здоров’я громадян.
Зауважимо, раніше в Україні годинник переводили двічі на рік, восени і весною. В останню неділю жовтня переходили на зимовий час, на годину назад. А в останню неділю березня стрілки годинника переводили на годину вперед. За новим законом перехід на літній час скасовано. Отож весною переведення годинника вже не планується.