Новини

«Перехрестя семи шляхів» двох сестер-художниць

Архів
3 переглядів

У художній галереї КМЦ відкрилась персональна виставка «Перехрестя семи шляхів» двох сестер –  Світлани Федосєєвої  і Алли Марковської.

Обидні – особистості творчі й неординарні. Світлана – історик, свого часу працювала науковим співробітником музею, а нині – заввідділом наукових досліджень заповідника «Стародавній Володимир». Її сестра Алла Марковська поєднала у собі талант художника та письменника-фантаста. Наша землячка живе у Львові, й саме у цім місті розкрився її талант художника-ілюстратора, бо потрапила у справжній творчий вир. Нині вона співпрацює з видавництвом «Клуб сімейного дозвілля», ілюструє журнал «Український фантастичний оглядач», книги українських авторів, зокрема Наталії Дев`ятко «Скарби примарних островів», оформила серію перевиданих творів Івана Франка «Моя Франкіана». Також «Клуб сімейного дозвілля» надрукував кілька книг, у яких вона вчить малювати.

На виставці «Перехрестя семи шляхів»  експонується понад два десятка полотен Світлани Федосєєвої, які виконані у техніці абстракціонізму. Художньою творчістю вона захоплюється понад 15 років, й каже: свого часу зовсім випадково взяла до рук кулькову ручку й почала виводити лінії на невеликому клаптику картону. Несподівано вони перетворилися на візерунки, ставали складнішими. Й ті візерунки наповнювалися барвами і своїм, можливо й незбагненним змістом. Вони примушують думати, уявляти, фантазувати, викликають естетичну насолоду, й, як на мене, можуть доповнити декор в інтер’єрі квартир чи інших приміщень.

Алла Марковська привезла до рідного міста серію ілюстрацій до фентезі Наталії Дев`ятко «Скарби примарних островів». У її малюнках показано те, що радує і бентежить, у них – весь її внутрішній світ.

Теплі слова адресували художницям начальник відділу культури і туризму міськвиконкому Дмитро Терьохін, директор художньої школи Адам Михалик, наукові працівники музею  і заповідника Богдан Янович і Романна Кучерява, викладач педколеджу Леся Мартинюк. Музичні вітання дарував Олександр Стемковський, а власні вірші – Тетяна Ткачук.

Якщо і ви бажаєте поринути у світ фантазії талановитих сестер, завітайте у художню галерею КМЦ – виставка діятиме протягом місяця.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up