Новини

Переймаючи досвід Фастова з сортування сміття

Архів
20 переглядів

Представники ТОВ «Екосфера новацій» з міста Фастів, чий досвід досвіду із сортування сміття нещодавно вивчала делегація комунальників з нашого міста, у міськвиконкомі провели презентацію сортувальної лінії з утилізації твердих побутових відходів.

Як зазначив міський голова Ігор Пальонка, у Володимирі-Волинському одне з найкращих сміттєзвалищ в області, тож потрібно дбати, аби збільшити термін його експлуатації шляхом сортування сміття. Окрім цього,  це ще і економічно вигідна справа, а також внесок у збереження навколишнього середовища.

Представник фірми ТОВ «Екосфера новацій» Тарас Домишлінець  розповів про компанію, яку створено у 2018 році під реалізацію конкретного проекту у місті Фастів, де завдяки інвестору збудовано сортувальну лінію з утилізації ТПВ.

Тарас Домишлінець розповів які послуги надає компанія, яке обладнання використовує. Окрім будівництва сортувальної лінії, «Екосфера новацій» займається також організацією збору і вивезення сміття, облаштуванням наземних і підземних сміттєвих майданчиків, імпортом європейських контейнерів.

Готуючись до презентації, гості із Фастова проаналізували ситуацію з твердими побутовими відходами на полігоні у Володимирі-Волинському, вивчили схему санітарної очистки міста, ознайомились з технікою та обладнанням, а також обсягами  цих відходів у громаді. І дійшли висновку, що в разі будівництва сортувальної лінії з утилізації сміття, обсяги відходів буде знижено від 35 до 40 відсотків на рік, що продовжить термін експлуатації полігону, а також дозволить  поліпшити екологічну ситуацію.

Щодо прибутків, які може отримати громада від реалізації відсортованої сировини, то вони можуть складати від 13 до 20 мільйонів гривень на рік, а ще це нові робочі місця, адже на сортувальній лінії задіяно близько трьох десятків працівників.

Вартість повного комплексу  цієї лінії 17-18 мільйонів гривень. Щодо співпраці із ТОВ «Екосфера новацій», то можливі три шляхи: фінансування робіт та обладнання з місцевого бюджету, співфінансування з інвестором та виконання робіт виключно за кошти компанії, котра надалі обслуговуватиме цей  напрямок у громаді.

Після презентації учасники зустрічі поставили гостям запитанням, котрі здебільшого стосувались фінансової сторони проекту, а також термінів будівництва лінії, а потім відвідали сміттєзвалище поруч з яким і передбачається будівництво сортувальної лінії з утилізації твердих побутових відходів.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up