На головну Новини Перейменування вулиць: чи потрібно вносити зміни у документи

Перейменування вулиць: чи потрібно вносити зміни у документи

17

У громаді триває процес дерусифікації. Впродовж останнього місяця увага містян прикута до питання зміни топонімів, які встановлені на честь російських та радянських . Нині триває процес громадського обговорення запропонованих робочою групою та самими місцевими жителями варіантів нових найменувань вулиць. Та разом з тим, багатьох мешканців громади цікавить, чи потрібно буде їм в обов’язковому порядку вносити нові дані у документи та чи не ляже це фінансовим тягарем на їхні плечі. Відповіді на ці актуальні питання дає начальник відділу містобудування та архітектури управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Тарас Киба.

«Прописку» у паспорті змінювати не потрібно

- реклама -

Тарас Ярославович наголошує, що після перейменування вулиці, її мешканцям не потрібно звертатися до міграційної служби задля зміни адреси місця реєстрації! Цього чинне законодавство не вимагає, адже зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Нову адресу «прописки» особи буде вказано під час обміну паспорта чи зміни прізвища.

Немає потреби вносити зміни до документів на нерухомість

 Вносити зміни до документів, що засвідчують про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договір купівлі-продажу чи дарування у зв’язку з перейменуванням вулиці, на якій розміщена нерухомість, Закон теж не зобов’язує. Як пояснює Тарас Киба, усі ці документи залишаються чинними й ніхто не має права вимагати їх заміни. Водночас, за власною ініціативою або у разі потреби власник має право звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін.

Під час купівлі, продажу, дарування, передачі у спадок нерухомого майна в документах, які будуть оформлюватися на іншого власника, вже буде вказана нова назва вулиці.

 Підприємці мають внести зміни в установчі документ

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до українського законодавства. Відповідно, при перейменуванні вулиці необхідно внести зміни про місцезнаходження юридичної особи у відповідні установчі документи, у відомості про ФОП, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також повідомити банківські установи і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах.

 За словами Тараса Ярославовича, законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місця знаходження, а отже суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін. Наприклад, це може відбутися і в загальному порядку при внесенні чергових змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу учасників (засновників, власників), структури управління, розміру статутного фонду, зміни видів економічної діяльності тощо. Також згідно з законом, у даному випадку адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін. 

 «Певних додаткових витрат можуть зазнати ті юридичні особи та ФОПи, які мають бланки і штампи зі старими назвами вулиць. Проте, таких не багато, адже для багатьох категорій підприємців ці атрибути не є обов’язковими», – каже начальник відділу містобудування та архітектури.

Субсидію призначать за новою назвою вулиці

 Деяких мешканців, які отримують субсидію, цікавить, чи відбудеться їм нарахування цього виду соціальної підтримки, якщо зміниться назва вулиці. Пан Киба пояснює, що про зміну назви вулиці повідомляються всі державні органи, комунальні підприємства, а також соціальні служби. Деякий час ці структури прийматимуть документи як із новими назвами адрес, так і зі старими. З часом усі реєстри громадян будуть приведені до відповідності з новими назвами. Тож зміна назви вулиці не вплине на процес нарахування субсидій.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 − 10 =