На головну з редакційної пошти Перейменування вулиць: Увіковічмо пам’ять борців за Україну

Перейменування вулиць: Увіковічмо пам’ять борців за Україну

140

Нарешті, після тридцяти років незалежності, доходимо до того, щоб очистити свій простір від залишків московсько-більшовицького режиму, зокрема в назвах вулиць. Дозволю й собі вислови міркування з цього приводу.

Насамперед, варто визначити критерії найменування: перевага має бути надана увіковічненню пам’яті осіб, які боролись за Україну, мали значні здобутки в праці на її благо та пов’язані з містом, краєм, а також це можуть бути знакові українські історичні, культурні, наукові постаті.

- реклама -

Отож, пропоную вулицю Митіна, що веде на Острівок, назвати на честь уродженки цього передмістя, розвідниці УПА Галини Коханської, яка залишила нам важливий документ того часу – спогади «Озброєні честю».  

Вулицю 20 липня – на вулицю Лесі Паєвської – зв’язкової, розвідниці, референта пропаганди окружного проводу ОУН. Ця шляхетна жінка була настільки небезпечною для совєтів, що була розстріляна в 8 квітня 1953 року, вже після смерті Сталіна, у Лук’янівські тюрмі за прямою вказівкою з Москви. Саме на цій вулиці знаходиться будова колишнього млина, який в 1930-х роках належав родині Паєвських.

Вулицю Сахарова – на вулицю Левка Лук’яненка, Героя України, який неодноразово бував у Володимирі. Також, вважаю заслуговують на пошанування в назвах вулиць: Олексій Бабій – командир загонів ОУН(м) на Володимирщині; Яків Гальчевський – подільський отаман Орел, керівник повстанського руху Правобережної України, що до 1925 року боровся з червоними, у 1942-43 роках був командиром сусідньої з Володимирщиною Грубешівської повітової самооборони; Іван Ющук – професор-мовознавець, борець за українську мову, уродженець Володимирщини; Микола Міхновський – фундатор українського націоналізму; Павло Скоропадський – Гетьман України; Андрій Мельник –  голова ОУН.

Дивна ситуація з вулицею родини Комаревичів – така була у місті, є навіть нарис Петра Боярчука у книзі «Дорогами болю» з такою назвою, але згодом чомусь зникла. Переконаний, що ім’я цієї славетної родини подвижників української справи має бути на карті міста.

Гадаю, потрібно вшанувати й наших сучасників, які залишили яскравий слід в історії міста, приміром Ярослава Царука, Андрія Микиту.

Руслан ПИЛИП’ЮК,

історичний клуб «Холодний Яр».

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять + 5 =