У листопаді минулого року президенти шкільних рад зійшлися у поєдинку за звання найкращого. Перемогу у цьому запеклому змаганні отримав одинадцятикласник із ЗОШ №5 Влад Рибка. Щоб познайомити вас із тим, хто цілий навчальний рік мав звання найкращого лідера шкільного самоврядування, ми розпитали, чим займається на своїй громадській посаді, чим захоплюється і про що мріє переможець «Битви президентів».

– «У нашій шкільній раді панує повна демократія, – каже Влад. – Тому президента обирали оперативно, коли почули оголошення про «Битву». З-поміж трьох конкурентів я набрав найбільше голосів – отож і представляв на ній свою школу». Можливо, балів Владу додала ефектна поява – на один із конкурсів він виїхав на скейті. Але сам хлопець каже, що його перемога – то заслуга всієї команди шкільної ради.

- реклама -

До слова, самоврядування у п’ятій школі працює за п’ятьма напрямками. Одні представники шкільної ради допомагають у навчанні учням, які мають проблеми з окремими предметами, інші – влаштовують для менших дітей ігри і квести на перервах. Треті представляють інтелектуальний напрямок. Четверта група проводить роботу з дітьми, які порушують порядок у школі, а п’ята – і до неї належить і Влад – займається організацією загальношкільних свят.

«Після перемоги у «Битві  президентів» став більш відомим у школі. Молодші учні почали впізнавати – «О, Влад Рибка! Це ж президент школи!». Вчителі теж підтримали, це приємно», – каже хлопець.

Окрім шкільної громадської діяльності, Влад займається ще й акторською грою. До Народного аматорського театру-студії «Різнобар’я» його привела вчителька Наталія Самрук – і після того, як спробував, і лишився. До слова, незабаром його можна буде побачити на сцені в одній із головних ролей у виставі для дітей. Крім того, заняття з Ларисою Половньовою допомагають хлопцю підготуватися до вступу в університет.

– Обрав для себе спеціальності «диктор, телеведучий» та «актор театру і кіно», – ділиться планами на майбутнє Влад. Взагалі ж, зізнається, більше любить гуманітарні предмети, тому й фах розглядав більш творчий. Спершу планував вступати до СНУ імені Лесі Українки на філологію . А потім відвідав День відкритих дверей в Київському національному університеті культури і мистецтв і вирішив спробувати свої сили саме там.

   – А взагалі я хотів бути кухарем! – ошелешує хлопець. Каже, що куховарство – то його хобі. Тож коли скликав на свій день народження 16 гостей, то майже всі страви для святкового столу приготував сам. Його коронна страва – салат «Цезар». Влад чудово вміє і пекти, і варити. Тож коли хочеться солоденького – не біжить тістечка: «Раз-два, закалатав бісквіт, в духовку його поставив… А якщо ще крем якийсь є – перемазав, залишив на якийсь час, щоб просочився… І смакуєш!».

Але приймальну комісію в університеті культури і мистецтв тортиками не здивуєш. Тож Влад посилено готується до творчого конкурсу, який складається із п’яти етапів. Щоб успішного його пройти, треба розказати скоромовки, гумореску, вірш, монолог і озвучити наданий комісією текст. Ну й, звісно, добре здати ЗНО.

У школі, згадує Влад, довгий час був тишком. Лише класі в десятому його помітили, почали залучати до шкільних заходів і постановок. «Стільки ролей довелося перепробувати! Найчастіше граю або казкових персонажів, або жінок», – каже хлопець. І пояснює, що це значно веселіше й ефектніше виглядає, коли панянку зображує двометровий, а саме такий зріст у Влада, юнак.

Окрім навчання, куховарства і театру, президент п’ятої школи займається танцями, відвідує гурток виробів з берести і веде блог в Instagram, у якому під тегом #владослайф розповідає про своє життя. «Так, мені цікава публічність і я люблю, коли на мене звертають увагу», – зізнається хлопець. Каже, що це його не виснажує, а навпаки – підживлює енергією, щоб творити щось нове. Коли ж цього не вистачає, Влад перетворюється на домосіда, який дивиться серіали під ковдрою з попкорном або читає улюбленого Стівена Кінга.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × два =