Новини

Переможний проект додатку для смартонів учнів ЗОШ №5

Архів
9 переглядів

Сортувати пластик і отримувати за це мегабайти мобільного інтернету чи додаткові хвилини – такі заохочувальні призи пропонуються у прототипі додатку для смартфонів, який розробили учні ЗОШ №5 ім. Анатолія Кореневського. Проект узяв участь у спільному конкурсі освітньої програми GoCamp та мобільного оператора Київстар та отримав перше місце серед майже півтори сотні шкіл з усієї України.

Торік улітку ЗОШ № 5  вперше взяла участь у GoCamp – найбільшій освітній волонтерській програмі у Східній Європі,  у рамках якої у школах проводять літні мовні табори з іноземними волонтерами із різних країн світу. Зміна англомовного табору у п’ятій школі  тривала з 12-го по 23 серпня. Цікаве дозвілля та розвиваючі заняття для учнів 7-11-х класів щодня проводили п’ятеро шкільних вчителів іноземних мов, але особливо цікаво дітям було спілкуватись із гостем з Іраку – Джамалом Абдурахманом, який вперше волонтерив у мовному таборі української школи.

Директор школи № 5 Ірина Костюк зауважує, що довго виношували ідею взяти участь у цьому освітньому проекті, але нарешті наважились лише торік. Цьому передував конкурсний відбір з підготовкою презентації навчального закладу та усіх необхідних документів. Цим займалась викладач англійської мови Тетяна Тарасюк. Заявку на проведення у навчальному закладі мовного табору  відправили ще взимку, а позитивну відповідь отримали у березні минулого року.

Програма, яку обрав навчальний заклад, стосувалась інновацій та підприємницької культури, тож за два неповних тижнів учні разом із вчителями мали підготувати власні проекти – у цьому випадку, прототипи додатків  для мобільного оператора Київстар на англійській мові.

П’ятдесят шість учнів працювали у двох загонах, у кожному з яких було по чотири команди. Серед восьми підготовлених проектів у підсумку обрали найкращий під назвою «Clever waste», що з англійської перекладається як «Розумні відходи». Ідея мобільного додатку полягає у спонуканні людей до сортування сміття через мотивуючі бали від мобільного оператора. Тож саме цей проект вирішили подати для участі у конкурсі від компанії Київстар, котра вже третій рік поспіль є партнером освітньої програми GoCamp.

Початкова ідея створення додатку для сортування сміття належить одинадцятикласниці Дарині Солоненко. Саме вона запропонувала під час обговорення у своїй команді розглянути проблему сортування сміття, адже це серед наших громадян поки не надто популярно.

– Подумали, що ця проблема дуже актуальна в Україні та нашому місті зокрема. Тому вирішили створити додаток, який навчить людей правильно сортувати сміття в обмін на бонуси від Київстар, адже коли є можливість отримати певний заохочувальний приз, то робити це цікавіше та приємніше, – розповідає Дарина.

У команді учасників конкурсу було  лише шість учасників –  учні 11-го, 8-го та 7-го класів школи № 5: Станіслав Калачинський, Артур Салуха, Ірина Никонюк, Дарина Солоненко, Катерина Мудрик. Також з оформленням проекту команді допомагав учень міської гімназії Тарас Тарасюк. Оскільки терміни підготовки були досить стислі, то працювати доводилось інколи дистанційно і по ночах, розповідають діти. Дуже допомагали в теоретичній частині своїм учням і їхні вчителі.

– Зіткнулись із деякими труднощами, коли потрібно було відзняти відеопрезентацію додатку, адже для цього нам потрібен був смітник для сортування сміття, якого б не соромно було показати, а такого у Володимирі, як виявилось, знайти не  просто, – зауважила Катерина Мудрик. – Можливо, наші люди вже і готові сортувати відходи, але для цього у нас поки не створено відповідних умов. Тому однією з ідей нашого проекту є також те, що компанія Київстар вироблятиме фірмові смітники, які встановлюватимуть в  містах та містечках по всій країні.

Згідно з проектом прототипу додатку, абоненти оператора Київстар за певну кількість відсортованих пластикових пляшок, можуть отримати додаткові СМС-повідомлення, хвилини та мегабайти на своєму смартфони. Для користувачів інших операторів також є можливість виграти призи у разі лідерства у спеціально створеному рейтингу.

– У конкурсі проектів брали участь 136 шкіл із 78 населених пунктів, тобто конкуренція була значна, – розповідає керівниця мовного табору, вчителька іноземних мов ЗОШ №5 Тетяна Тарасюк. – У жовтні минулого року дізнались про результати конкурсу, але спершу подумали, що наша школа просто є одним із переможців, проте вже на сайті GoGlobal побачили, що насправді ми – єдині  переможці! Це було надзвичайно приємно.

Подарунком для команди-переможця була поїздка до Києва в кінці минулого року, де на них чекала насичена екскурсійна програма столицею та головним офісом мобільного оператора Київстар. Президент компанії Олександр Комаров ознайомив володимир-волинських учнів із роботою усіх структурних підрозділів. Дітям навіть дозволили спробувати себе у якості працівників кол-центру. Працівники Київстару також читали дітям лекції та грали з ними у креативні ігри, що пов’язані з бізнесом мобільних операторів.

– Дуже приємно було те, як нас зустрічали у Києві, яку цікаву програму підготували дітям. Проектний менеджер Go Global Ольга Задорожна дякувала нам за те, що приїхали і зазначила, що такі діти, як наші, надихають на створення наступних проектів, – зазначила Тетянак Тарасюк.

Щодо того чи скористається компанія Київстар інновацією володимирських школярів, то наразі достеменно невідомо. Як зазначив президент компанії Олександр Комаров, реалізація проекту вимагає багатомільйонних інвестицій, тож розробникам спершу потрібно буде добряче помізкувати про те, як її хоча б частково втілити у життя. Тим не менше, думати на про такі речі потрібно і дуже радісно, що юні українці турбуються про довкілля, зауважив керівник Київстару.

–- Ми долучились до цього проекту не лише для того, щоб діти поглибили свої знання з англійської мови, а у першу чергу для того, щоб розвинути у них такі риси як комунікабельність, ініціативність та уміння працювати в команді. Дуже тішимось, що саме наш проект став переможцем, адже це ідея наших дітей та їхня реалізація. Приємно, що і праця усіх вчителів не була марною. Тим паче, це дебют нашої школи і одразу настільки успішний, – зазначила директриса школи.

Окрилені успіхом, у ЗОШ №5 вже готуються до участі в освітньому проекті GoCamp і цього року, хоча потрапити до нього буде значно важче, оскільки дві третини учасників мають бути новачками. Проте минулорічні переможці уже подали заявку і очікують на результат.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up