На головну Анонси Перепризначення субсидій за новими правилами ще не розпочато

Перепризначення субсидій за новими правилами ще не розпочато

55

Чекають на затвердження Міністерством соціальної політики України бланку заяви-декларації

   З 1 травня  мало розпочатися перепризначення субсидій  вже за новими правилами. Субсидії планують зробити більш адресними, а тому перевірятимуть охочих отримати допомогу ще ретельніше. З початку місяця органи соціального захисту населення повинні були приймати заяви на переоформлення субсидій для тих категорій громадян, які мають на них право. У зв’язку з цим під центрами надання адмінпослуг у багатьох населених пунктах почали збиратися величезні черги, бо люди намагаються чимшвидше подати нові заяви-декларації. Чи варто з цим поспішати, чи на зарано займати  чергу на подачу таких документів, яким чином  їх можна подати? За відповідями на ці запитання  ми звернулись до посадовців міста і району.

- реклама -

  Алла Кузьмич, перша заступниця начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

  – З 1 травня цього року усі попередні призначення субсидій скасовуються, а громадяни, які мають право на отримання такого виду соціальної допомоги, повинні подати нові заяви-декларації. Втім, є проблема, адже бланк такої заяви ще не затверджений Міністерством соціальної політики України. Очікуємо його узаконення найближчим часом.

  Хоча, є й добра новина – субсидіанти, які оформлять документи в період з 1 травня по 1 вересня 2021 року, субсидії отримуватимуть з травня, незалежно від місяця подачі заяви-декларації. Це вже затверджено відповідною постановою Кабміну. Але поспішити із оформленням субсидій повинні ті громадяни, які також мають право на пільгу. Саме така категорія мешканців району мусить обрати нарахування їй саме субсидії, а не пільг, інакше автоматично нараховані пільги призведуть до втрати можливості повернути субсидію.

  Мешканці Володимир-Волинського району матимуть кілька варіантів подання заяви-декларації на отримання субсидій. Найпростіше це зробити у своїй територіальній громаді, в центрі надання адміністративних послуг. Крім того, можна надіслати заповнені документи поштою на адресу органу соціального захисту, такий спосіб підійде мешканцям віддалених сіл, яким навіть до ЦНАПу добиратись далеко. Звичайно ж, є іще один альтернативний спосіб подання документів – заповнити форми на сайті Мінсоцполітики, використовуючи електронний цифровий підпис.

  Сподіваємося, вже незабаром усі проблемні питання переоформлення субсидій будуть врегульовані на законодавчому рівні, а відтак люди зможуть у обраний ними спосіб спокійно подати документи на отримання цієї соціальної допомоги. Водночас наголошуємо, що громадянин, який претендує на субсидію від держави, не повинен мати заборгованості зі сплати комунальних послуг більше за 340 гривень.

   Ольга Кереб, заступниця начальника управління – начальниця відділу соціальних допомог і компенсацій управління соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.

   З початку цього  місяця і до кінця літа нормативними актами передбачено період, протягом якого усім отримувачам субсидій у опалювальний та неопалювальний період потрібно повністю оновити документи, зокрема слід  подати до органів соціального захисту заяву-декларацію нового зразка.

   Така ж заява відтепер буде подаватись і тими громадянами, котрі за призначенням субсидій звертатимуться вперше. Наразі над цим документом лише триває робота, адже Міністреством соціальної політики було збільшено перелік пунктів, відповідно до яких субсидія не призначається, тож новий бланк заяви-декларації повинен співпадати із цими оновленими  положеннями закону.

   І хоч міський ЦНАП уже розпочав запис попередній громадян, все ж варто почекати офіційного затвердження бланку заяви-декларації, яка фактично є єдиним документом, необхідним для подачі на отримання субсидій. Слід наголосити й на тому, що раніше призначення цього виду допомоги могло відбуватись за рішенням комісії соцзахисту, тепер же це стандартна адміністративна послуга, яка не передбачає подібної процедури. Втім, у виняткових випадках громадянина, який претендує на призначення субсидії, можуть попросити надати додатковий документ: довідку про навчання дитини, роботу одного з мешканців домогосподарства на 0,5 ставки тощо.

    Окрім особистого звернення до ЦНАПу, заяву можна буде подати поштою на адресу управління або ж через онлайн-сервіс Мінсоцполітики. Крім того, законодавством передбачено й одну з ключових змін у порядку отримання субсидій – усім громадянам виплати відбуватимуться лише в готівковій формі.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × 1 =