Новини

Перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють

Новини
182 переглядів

З 1 квітня пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення / попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня набули 24 місяці страхового стажу, або які відпрацювали менше ніж 24 місяців, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло два роки.

Якщо на 1 березня цього року набуто не менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням цього стажу. При цьому пенсія може обчислюватись із того заробітку, з урахуванням якого обчислено пенсію при її призначенні чи попередньому перерахунку, або, якщо доцільно, враховується в тому числі заробіток, який людина одержувала, працюючи після призначення / попереднього перерахунку пенсії. Показник середньої зарплати (доходу), який було враховано при цьому, не змінюється.

Якщо після призначення / попереднього перерахунку пенсії на 1 березня набуто менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється не раніше як через два роки з урахуванням лише набутого страхового стажу. Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Перерахунок буде проведено після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за перший квартал 2024 року (строк подачі звітів – до 10 травня). Тобто орієнтовно в червні пенсіонери, яким буде проведено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня.

Працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, такий перерахунок буде проведено у разі, якщо вони досягли пенсійного віку.

Коментарі
Теги: перерахунок пенсій, працюючі пенсіонери
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up