Новини

Пересопницьке Євангеліє для міського музею

Архів
25 переглядів

Минулого понеділка митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко вручив копію Пересопницького Євангелія представникам історичного музею.

Презентація  цього видання відбувалася у культурно-мистецькому центрі.

Начальник відділу культури та туризму  міськвиконкому Роман Віслобоков розповів історію Пересопницького Євангелія, адже ця книга написана у 16 столітті староукраїнською мовою і на ній, при вступі на посаду, присягають президенти України.

Директор музею Володимир Стемковський розповів про відреставровані зразки сакрального мистецтва, які з  такої нагоди представили у КМЦ.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр є духівником фонду «Пам’яті Блаженнішого митрополита Володимира». У своєму виступі він наголосив на тому, що  ця подія стала можлива завдяки тому, що понад 10 років тому митрополит Володимир ініціював створення факсимільного видання Пересопницького Євангелія.

– Найцікавіше буде кожному підійти та доторкнутися і на хвилинку відчути себе президентом, який, правда, кладе руку на оригінал Євангелія.

Владика зазначив, що для пергаменту,  на якому воно написано, були  потрібні 430-450 шкур телят. У свій час Іван Мазепа теж фундував цю книгу, давав її на реставрацію, зокрема обтягнув оксамитом. На Євангелії залишився автограф гетьмана.

Факсимільне видання за  вагою відповідає оригіналу – це 9,5 кілограма. Папір для його друку шукали дуже довго, адже хотіли, щоб він був максимально наближений до пергаменту, на якому був написаний оригінал. Віднайшли аж у Голландії і видавництво «АДЕФ-Україна» його видало. Друк вийшов унікальним, адже не зникла жодна позначка, яка з’явилася за 450 років на його сторінках.

За словами єпископа Володимир-Волинського та Турійського Матфея, вручення Євангелія для нашого регіону є знаковою подіє, яка буде записана у літопис краю. Владика зауважив, що хотілося, аби культурною та історичною спадщиною цікавилися більше людей, адже це безцінний дар, який повинні зберігати для майбутніх поколінь.   Адже тепер у місцевому  музею є змога долучитися до спадщини, яка має півтисячолітню історію.

Далі відбулася власне передача Пересопницького Євангелія історичному музею та підписання меморандуму про співпрацю між відділом культури  міськвиконкому та фондом «Пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира».

Усі, хто завітав на презентацію, могли  торкнутися сторінок Євангелія, погортати їх, роздивитися автограф Івана Мазепи і навіть почути, як звучить староукраїнська мова, адже митрополит Олександр зачитав уривок з Євангелія.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up