Новини

Перевірене дідівським методом лікування хребта

Архів
130 переглядів

   Відомо, що не варто судити про вік людини лише за кількістю прожитих років. Адже, окрім паспортного віку, є й біологічний. Хтось у шістдесят почуває себе молодим і бадьорим, а хтось у тридцять скаржиться на здоров’я і виглядає удвічі старшим. І досить часто причиною бід виявлялися порушення у тій чи іншій ділянці хребта.

А я хочу поділитися «секретом» здоров’я своєї родички, який реально допомагає.

Пригадую, маленьким хлопчиком  спостерігав за прабабусею Наталкою. Вона прожила дев’яносто років і, будучи вже у поважному віці, любила поратися по господарству, працювала на городі. Пам’ятаю, як раненько, розтопивши у печі, прабабуся спочатку вигрівала біля полум’я поперек, плечі, потім підходила до дверей і, як сама казала, розминала спину біля «ушака».

Ці спостереження я зміг пояснити і зрозуміти тоді, коли вже закінчив вуз і здобув спеціальність лікаря-реабілітолога. Почав працювати над темою профілактики захворювань органів опорно-рухового апарату. Разом із дідусем  – народним лікарем ІваномПрокоповичем, який, на жаль, вже покинув цей світ, ми розробили комплекс вправ, які рекомендуємо виконувати всім, а особливо – дітям. Я відвідав багато шкіл, спілкувався з учителями, батьками. І приємно, що люди починають розуміти, наскільки важливо змалечку  дбати про здоров’я, про стан хребта.

А от від багатьох представників старшого покоління, з якими зустрічався у селах рідного поліського краю зміг ще й багато чого довідатися. Від них знову почув призабуте слово «ушачок». Так, коли напитував, у чому секрет їхньої працездатності, адже літнім людям часто докучає біль у спині, суглобах, у відповідь чув: «Ми не мали масажерів-тренажерів, то нас виручав «ушак» – одвірок чи «косяк». Поспілкувавшись із земляками,  зробив висновок: простенькі, на перший погляд, вправи – це набуток народної медицини. Вони необхідні кожній людині, починаючи з дитячого віку і до старості. Здоровим ці заняття допоможуть запобігти захворюванню хребта, а хворим полегшать самопочуття.

Ці вправи слід виконувати по дві хвилини кожну, залежно від самопочуття. Якщо є можливість, попередньо треба зробити витяжіння хребта на перекладині: 5-10 секунд – жінкам, 20-30 секунд – чоловікам. Так само і після закінчення вправ.

Раджу перевірити у себе, у своїх дітей гнучкість хребта. Треба лягти на спину й спробувати підняти обидві ноги під прямим кутом. Якщо випрямити кінцівки не вдається, значить, є порушення в поперековому відділі, треба звернутись до лікаря.

Щоденно зранку і ввечері корисно виконувати ще одну просту вправу: лежачи на животі, дев’ять разів спробуйте дістати п’ятками сідниць. Для корекції хребта: лягаємо на спину на килимку біля стіни і, піднявши ноги на стіну під прямим кутом, прагнемо сідницями дістати стіни. Працюйте щоденно – і позитивні результати обов’язково будуть

   Вправа 1. Починаємо з куприка. Вихідне положення – ноги нарізно, вістряк «ушака» (одвірка) знаходиться по центру крижового відділу хребта, маятниковими рухами масажуємо зону сідничної ділянки.

   Вправа 2. Вістряк «ушака» – на попереку, ноги витягнуті вперед,                        голова нахилена донизу. Маятниковими рухами масажуємо                  поперек.

   Вправа 3. Вихідне положення – спина рівна, вістряк «ушака» – по центру хребтового стовпа між лопатками. Спершись спиною, маятниковими рухами масажуємо м’язи верхнього плечового пояса.

   Вправа 4. Вістряк «ушака» – по центру хребтового стовпа, притискаючи грудний та крижовий відділи хребта, рухаємося на раз – вниз напівприсяд, на два піднімаємося, не відриваючи спини.

   Вправа 5. Вістряк «ушака» – на з’єднанні шийно-грудного відділу. Масаж цього відділу хребта запобігає виникненню так званого остеохондрозного хомута.

Кожен господар має зробити вдома перекладину в коридорі чи веранді, аби, виходячи з дому, повисіти на ній від 10 секунд до  хвилини. Це неважко, незатратно в часі, але дуже ефективно для профілактики багатьох хвороб. Адже науковці довели, що певна ділянка хребта «відповідає» за виникнення того чи іншого захворювання.

 

  Номер хребця Наслідки
Шийний відділ 1 Головний біль, нервозність, підвищений артеріальний тиск, мігрень, проблеми зі сном
2 Захворювання очей, алергії, зниженняслуху, непритомність.
3 Невралгії, неврити, вугрі
4 Порушенняслуху, аденоїди.
5 Біль у горлі, тонзиліт, ларингіт.
6 Біль у шиї, в плечах, в потилиці.
7 Гипотиреоз, порушення рухливості в плечах і ліктях.
Грудний відділ 1 Астма, кашель, болі в руках і долонях.
2 Аритмії, болі за грудиною, ішемічна хвороба.
3 Бронхіти, астма, плеврити, пневмонії.
4 Камені в жовчному міхурі, жовтяниця, порушення згортання крові
5 Розлад роботи печінки, жовтяниця, порушення згортання крові.
6 Гастрити, виразки, порушення травлення.
7 Діабет, виразки, розлади травлення.
8 Розлад травлення, гикавка, порушення дихання.
9 Алергічні реакції, послаблення імунної системи
10 Хвороби нирок, втома, слабкість.
11 Розлад сечовипускання, хронічні захворювання нирок.
12 Порушення травлення, захворювання жіночих статевих органів,безпліддя.
Поперековий відділ 1 Грижі, коліт, діарея.
2 Кишкові коліки, болі в стегні і паху.
3 Розлади сечового міхура, імпотенція, болі в колінах.
4 Біль у гомілках, стопах, ішіас, люмбаго, порушення сечовипускання.
5 Набряки. Болі в кісточках, плоскостопість.
Крижі   Біль в крижах.
Куприк   Геморой, порушенняфункціїтазовихорганів.

 

Іван Сергійчук,

лікар-реабілітолог.

м. Луцьк

Деталі за телефонами: 0972485699, 0997399337.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up