Новини

Перевидадуть відому працю Цинкаловського про княжий Володимир

Архів
29 переглядів

Депутати Волинської обласної ради на черговій сесії проголосували за виділення коштів у сумі 45 тисяч гривень  на перевидання книги нашого відомого земляка, краєзнавця, археолога Олександра Цинкаловського «Княжий город Володимир».

У січні наступного року відзначатимемо 120 річницю від дня народження відомого володимирчанина. З метою висвітлення його діяльності та популяризації наукових праць Цинкаловського, колектив заповідника вирішив перевидати книгу «Княжий город Володимир», адже фактично її нема у вільному доступі. Ця книга була видана в далекому 1935 році у Львові. Перевидавалась невеликим тиражем у 2003 році.

З проханням посприяти у виділенні коштів на перевидання книги адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир»  звернулась до депутата обласної ради від ВО «Свобода» Анатолія Вітіва, який охоче підтримав ідею, адже Олександр Цинкаловський відомий не тільки на Волині, а й за межами України.

На сторінках видання «Княжий город Володимир» – надзвичайно цікава історія минулого нашого міста. Варто прочитати лишень перші рядки, як починаєш розуміти глибину наукової праці: «Славне колись столичне місто Володимир, що вже віддавна зійшло на ступінь повітового, і то скромного повітового міста, належить до ряду тих міст, що наша писана історія їх уже застала. Тим цікавіший стає для нас його початок, що для нас незнаний, а усні перекази й легенди, що оточують його славне давноминуле, творять коло його назви чарівну казку, заохочують нас таки заглянути за густу завісу, яка ділить історичну добу від передісторичної».

У книгу ввійдуть доповнення від сучасних дослідників Володимира, щоб якомога ширше висвітлити дослідження які відбувалися на території міста. А також нові світлини, які відобразять, як змінилося місто з 1935 року.

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up