На головну Інтерв'ю Перша гімназія у районі готується прийняти своїх учнів

Перша гімназія у районі готується прийняти своїх учнів

440
????????????????????????????????????

Літо, а на шкільному подвір’ї у селі Верба гамірно. Це вервечкою йдуть із пакунками та наплічниками здавати підручники у бібліотеку учні одного з класів. У кожного класу – свій день, щоб не створювати натовп. Та очевидно, що дітям набрид затяжний карантин, тож додому повертаються уже групками, а дехто й узагалі лишається погратись на спортмайданчику за школою.

У приміщенні – в розпалі ремонти, що одночасно тривають майже в усіх навчальних кабінетах.  Атож, як все буде добре з епідемічною ситуацією, 1 вересня дітвору зустрічатиме не просто школа, а гімназія. Першою у районі такий статус нещодавно отримала загальноосвітня школа І-ІІ ступенів  с. Верба. Про передумови та перспективи таких змін розмовляємо із директоркою закладу Валентиною Шинкарук та її заступницею Галиною Юринець (на знімку).

Гімназія – це не просто назва, а й певний рівень закладу.
- реклама -

Валентина Шинкарук: Нинішні зміни зумовлені необхідністю приведення типу закладу у відповідність до законодавчих норм. Згідно з Законом України «Про повну загальну середню освіту» здобуття загальної середньої освіти забезпечують: початкова школа – заклад освіти I ступеня, гімназія – заклад середньої освіти II ступеня, що забезпечує базову середню освіту. Оскільки наш заклад реалізує освітні програми на декількох рівнях загальної середньої освіти,  то має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність.

Над змістовим наповненням освітнього процесу, удосконаленням роботи та впровадженням інновацій, які б нам дозволили упевнено заявити, що наша школа готова стати гімназією, весь педагогічний колектив працює вже не перший рік.

Так, у минулому році розробили стратегію розвитку закладу під назвою «Школа успішної особистості», в якій передбачено план дій на п’ять років. За подібними документами працюють переважно школи обласного типу. Усю роботу відтепер здійснюємо лише за проектами, у яких є визначена мета, прописані детальні кроки до її досягнення, а в кінці – виходимо на конкретний, видимий результат. Щороку до кожного з проектів відповідно розробляються  підпроекти, міні-проекти, спрямовані на подолання чергової сходинки у розвитку нашого закладу. Вони стосуються як навчального, виховного процесу, розвитку здібностей школярів, так і роботи власне вчителів.

Тож так вийшло, що якщо когось у березні карантин і застав зненацька, то тільки не нашу школу. Справа у тім, що цього навчального року ми взялися впроваджувати проект «Діджиталізація освітнього процесу». Першим кроком було придбання нової комп’ютерної техніки та й поліпшення необхідної матеріально-технічної бази загалом, підключення до швидкісного інтернету, за що вдячні Оваднівській сільраді. Далі уже тривала робота педагогів: осучаснили сайт школи, запровадили публікації на ньому вчительських блогів, узялися за освоєння цифрових платформ, у тому числі й «Google Classroom» (першою її впровадила вчитель математики Оксана Біднюк), завдяки яким можна здійснювати дистанційне навчання. Наприкінці лютого у нашій школі навіть відбувся методичний семінар, де колегам із інших навчальних закладів району демонстрували переваги новітніх технологій. А за два тижні ввели карантин, і ми були повністю готові навчати дітей на відстані.

Галина Юринець: Реалізація будь-яких проектів неможлива без постійного моніторингу, тож упроваджуємо його на всіх етапах та до всіх учасників освітнього процесу. Відтак, можемо стверджувати, що кожен з педагогів школи доклав максимум зусиль до належної організації дистанційного навчання, тож серйозних перепон  у роботі не було.

Ми не зупинились лише на застосуванні платформи «Classroom». Усі електронні ресурси були задіяні: наради проводили через «Zoom»-конференцзв’язок, атестацію проходили за допомогою додатка «Skype», учитель інформатики Олександр Ковальчук знайшов переваги у використанні «Learning Apps» – онлайнового сервісу, який дозволяє створювати інтерактивні вправи, а вчителі початкових класів спілкувались із дітьми та їхніми батьками за посередництвом «Viber», створена група школи у фейсбуці. Узагалі ж, нашою метою є повний перехід до електронного документообігу в установі, а для того, щоб це здійснити, нам не вистачає розробленої МОН України єдиної платформи для всіх навчальних закладів, та, сподіваємось, це станеться у серпні.

А щодо контролю за виконанням завдань, то величезною підмогою став електронний журнал на порталі «Нові знання», завдяки якому і діти, і батьки бачили завдання, оцінки і навіть «віртуальне відвідування» учнями занять. Причому, кожен бачить у цьому журналі лише свою історію навчання, не порівнює її з іншими однокласниками, а зауваження, виправлення, коментарі, додаткові роз’яснення вчителя теж надсилаються в особисті повідомлення, а не на загал. Тому попри відсутність живого спілкування така організація навчання має й свої переваги – індивідуальний підхід до дитини. Звичайно, у такому випадку навантаження вчителя збільшується в рази. Але наш колектив з усіма викликами справився.

Над конкурентоспроможністю школи потрібно постійно працювати.

Валентина Шинкарук: Загалом у нас трудиться 20 педагогів та четверо технічних працівників, а навчаються – 120 дітей. Частина учнів доїжджає з інших сіл – Білина, Охнівки, Блаженика. Шкільного автобуса немає, але послуга підвезення школярів добре організована завдяки домовленості із відповідальним перевізником  Ігорем Павловським. Середня наповнюваність класів – 13 учнів. Найбільшим є теперішній 6 клас – у ньому навчається  22 школярі, 19 було і в цьогорічному першому класі. Зараз дистанційно до першачків зачислили восьмеро дітей.

Останні роки всім колективом намагаємось працювати над підвищенням іміджу навчального закладу: проводимо дні відчинених дверей, цікаві педагогічні майстер-класи, запрошуємо до нас на навчання дітей із ближніх сіл. Є й такі діти, які маючи районну реєстрацію, приїжджають навчатись із м. Володимира-Волинського. Перевагою нашої школи є зручне розташування, адже до неї ведуть усі дороги. Окрім освітнього процесу, у нас широко забезпечено розвиток талантів та здібностей учнів через гурткову роботу. У школі діють гуртки образотворчого мистецтва, спортивного туризму, секція баскетболу, ансамбль духових інструментів, хореографічний гурток для молодших школярів, математичний та гурток рідної мови «Загадки фразеології». А в цьому році мама одного з учнів спеціально приїжджала із Володимир-Волинського, щоби навчати танців і старшокласників. Усі ці заняття для учнів – безплатні.

А нещодавно школа виграла конкурс на залучення до роботи англомовного волонтера. У зв’язку із карантином дата його прибуття переноситься з літа на осінь, хто це буде і звідки – ще не відомо, але точно знаємо, що дітям та вчителям буде цікаво вчитись іноземної мови від її носія, спілкуватися з людиною з іншої країни, а, може, й іншого континенту. Мали уже практику запрошення до пришкільного оздоровчого табору волонтера – уродженки України, що 10 років мешкає у Канаді: до її англомовного загону охочих школярів було чимало та й педагоги старались підтягнути мову.

Галина Юринець: Бачимо, що усі наші зусилля приносять результати. Цьогоріч навчання із показником високого рівня знань завершили восьмеро школярів, з них троє – випускники 9 класу. Четверо учнів – Вікторія Жила, Роман Артисюк, Адріана Худа та Христина Шишко – отримали грошові стипендії від Оваднівської сіль ради. Про обдарованих дітей можна говорити багато. Ось, приміром, Роман Артисюк став кращим знавцем історії у районі та посів друге місце в олімпіаді з англійської мови. Переможцем усіх можливих мовно-літературних конкурсів, в тому числі імені Тараса Шевченка та Петра Яцика, стає уже семикласниця Уляна Горобець, вона ж має й обласну мистецьку нагороду – перше місце в конкурсі робіт з природних матеріалів «Фантастичні метелики». Призерами районного та обласного турів  олімпіади з української мови та літератури стали Христина Шишко та Вікторія Жила. Крім знання мови, Віка Жила продемонструвала добрі знання з хімії, посівши призове місце на районній олімпіаді.

Адріана Худа перемогла суперників у районному етапі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!». Надія Глух виборола друге місце у обласному конкурсі «Таланти третього тисячоліття», а також здобула друге призове місце у художньому конкурсі «Весілля моїх батьків», що  відбувався в рамках фестивалю «Український коровай-сузір’я». Анна Жолнач представила кращий малюнок на конкурс «Посміхнемось щиро Вишні», Любомир Захаров – на конкурс «Рятувальник очима дітей», а Богдана Пащук здобула призові місця відразу в двох конкурсах образотворчого мистецтва – «Новорічний подарунок» та «Сонце у наших руках».

У спортивному орієнтуванні команді школи немає рівних в Оваднівській ОТГ, у всіх спортивних рейтингах району наша збірна також посідає призові місця. А ще другий рік поспіль школярі беруть активну участь в усіх предметних інтернет-олімпіадах, що  відбуваються у всеукраїнській спільноті «Всеосвіта» та онлайн-платформі «На Урок». Загалом протягом навчального року 83 дитини взяли участь у олімпіадах, конкурсах та змаганнях різних рівнів, де здобули 38 призових місць.

Вчителі теж постійно підвищують професійний рівень, крім того, вони гнучкі до змін, що диктує сьогодення, швидко адаптуються до нових умов праці. Із 20 педагогів школи один має звання “вчитель-методист”, семеро – “старший учитель”, 10 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію.

Увели ми  також інклюзивну освіту. Адже завдання школи – створити для особливих дітей зручне освітнє середовище. У цьому році в інклюзивному класі навчалась одна дитина, яка прийшла в нашу школу з іншої уже до 4 класу. Завдяки індивідуальній програмі розвитку дитини, яка була розроблена вчителем, асистентом вчителя та психологом, відбувся ріст у розвитку та повна її адаптація до шкільних умов та учнівського колективу. З 1 вересня на інклюзивне навчання приймаємо ще одну дівчинку. А для зручності роботи з такими дітьми завершується ремонт та облаштування спеціальної ресурсної кімнати. Вважаємо, важливим є створення інклюзивних класів у звичайних школах, щоб діти з вадами будь-якої категорії могли перебувати в колективі та комфортно себе в ньому почувати.

Попереду – нові виклики, але й нові досягнення.

Валентина Шинкарук: Зараз працюємо над розробкою статуту гімназії, після реєстрації якого потрібно привести у відповідність інші нормативні документи закладу. Звичайно ж, за літні місяці мусимо завершити  всі ремонтні роботи. Радіємо, що Оваднівська сільська рада постійно підтримує наші починання, виділяє кошти. Так, завдяки їхньому фінансуванню, у нас повністю оновлені кілька навчальних кабінетів, бібліотека, шкільний коридор, облаштовано додатковий внутрішній санвузол, до школи прокладено доріжку з бруківки, навколо якої висадили зелень та квіти.

Увесь педколектив щиро дякує також батькам учнів за їхнє розуміння, підтримку та активність у розвитку та облаштуванні школи. Багаторічними меценатами закладу  є фермер Ігор Антощак та директор ТзОВ «Прогрес» Анатолій Вітрук.

У свою чергу намагаємось, щоб навчальний заклад став одночасно тим виховним і культурним простором, у якому дітям живеться цікаво та пізнавально. У наступному році на нас чекають нові виклики. Хочемо запровадити проект із формування толерантного середовища «Стоп булінг», продовжуватимемо заняття за системою STEАM–освіта, що вже на практиці довела, яким вдалим може бути поєднання креативності та технічних знань. Один лише «Інженерний тиждень» чого був вартий: діти постійно щось конструювали, вигадували, удосконалювали.

А для педагогів рік наступний пройде під знаком «Педагогічний Еверест». У цьому напрямку будемо працювати над формуванням середовища професійного розвитку вчителя. Також маємо амбітне завдання – створення гімназійного медіа-центру, що систематизує бази освітніх та бібліотечно-бібліографічних ресурсів.

Ось так насичено живе сьогодні сільська освіта. Працює по-новому,  сучасно  й динамічно. Спостерігаючи за цими позитивними змінами, усій шкільній родині “Гімназії села Верба Оваднівської сільської ради” хочеться побажати невичерпної енергії та ентузіазму у новому навчальному році, лише успіхів та злетів, душевного комфорту та підкорення усе нових життєвих, професійних та навчальних «Еверестів».

Юлія ПАШКОВА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один + 5 =