На головну Новини Перша  міська бочча

Перша  міська бочча

109

   У неділю було проведено змагання з гри бочча для людей з інвалідністю.   Цього року міська влада започаткувала «Кубок Володимира» для людей з ураженням опорно-рухового апарату.  Змагання відбувались в індивідуальному та командному заліку. Взяти участь приїхали не тільки володимирчани, а й жителі інших міст Волинської та Львівської областей. У командному змаганні перше місце вибороли учасники з міста Ковель № 3, друге місце посіла команда з Горохова №2, третє – Горохів №1. Учасників нагородили дипломами, медалями та призами.

Бочча в новинку для нас, але вже давно відома в інших містах України та закордоном. Це гра з різновиду боул-спорту, що пішла з найдавніших часів Римської імперії. Найпоширеніша сьогодні бочча, або її ще називають бочче,  в Італії, Австралії, Хорватії, Бразилії та Словенії.

- реклама -

Суть гри в тому, що між двома гравцями, або ж двома командами стоїть завдання максимально близько кинути м’яч свого кольору ( вони бувають червоні та сині) до білої кулі, яку в грі називають Джеком. Кулі можуть бути і металевими, і пластмасовими, але обов’язково тих параметрів, які регламентовані для гри .

Бочча дуже популярна серед людей з ураженням опорно-рухового апарату і входить до переліку паралімпійських видів спорту для інвалідів. Та що цікаво, останнім часом у неофіційних змаганнях брати участь почали люди з порушенням зору або ж геть незрячі. Для них у Данії було розроблено спеціальні тактильні грати, на яких можна обмацати і зрозуміти розташування м’ячів на полі. Гравці і м’ячі на полі позначаються спеціальними штифтами різного розміру і форми.

Іванна  ЯКИМЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 − один =